Afyon Haber

ZEYBEK BAŞKAN´IN BERAT KANDİLİ MESAJI

ZEYBEK BAKAN’IN BERAT KANDL MESAJI

       Afyonkarahisar Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Berat Kandili dolaysyla bir mesaj yaynlad. 11 ayn sultan Ramazan aynn müjdecisi Berat Kandili’nin Afyonkarahisar’a, Türkiye’ye ve tüm insanla esenlik, salk ve huzur getirmesini dileyen Bakanmz, rahmet ve mafiret dolu mübarek Berat Kandili’ni idrak etmenin mutluluu içerisinde olduklarn kaydetti.

        Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, mesajnda u ifadelere yer verdi; “Böylesi mübarek gecelerde toplumsal sorumluluumuzun da farkna vararak, dayanma ve yardmlama içinde birbirimizi severek, birlikte yaamann yolu, hogörü, doru ve gerçek anlay, sabr, bütünlük, dostluk, kini ve nefreti sevgiye, bencillii fedakârla dönütürmek ve bütün güzellikleri birlikte paylamalyz. 

          Berat kandilinin aydnlatt manevi ortam, dinimizin genel ibadet ve hayr anlayna uygun olarak kendimiz ve çevremiz için yararl davranlarda bulunmamz salayacak bir bilinç tazeleme imkân sunmaktadr. Bu bilinç tazelemenin gerçekleebilmesi için önce Cenâb- Hakka içtenlikle yönelmek, ilediimiz hata ve günahlardan dolay pimanlk duyarak O’ndan af dilemek, benzeri hata ve günahlar bir daha ilememek için kararl bir duru gerekir.

              Bu frsat kapsnn açld manevi iklimin hem ülkemizde hem de bölgemizde yaanan aclara çare olmas, çan getirdii skntlarla bunalan ruhlara, manevi hayatn ihmaliyle daralan kalplere ifa olmas dileklerimle Afyonkarahisar’l hemehrilerimin ve tüm slâm Âleminin Berat Kandili’ni kutluyor, insanln bar, huzur ve saadetine, bütün müminlerin affna vesile olmasn Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu