Afyon Haber

ZEYBEK BAŞKAN´DAN  KADİR GECESİ MESAJI

ZEYBEK BAKAN’DAN  KADR GECES MESAJI

            Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Kadir Gecesi dolaysyla bir mesaj yaynlad. Kadir Gecesi’nin ülkemize, ilimize ve tüm insanla, bar, kardelik ve huzur getirmesini dileyen Zeybek Bakan, Yüce Allah’tan bu özel gecenin hürmetine, tüm dünyann yaad salgn hastalk sürecinden kurtulmasna vesile olmasn diledi.

         Bakanmz Mehmet Zeybek, mesajnda u ifadelere yer verdi; ” Dostluk, kardelik ve dayanma duygularnn youn bir ekilde yaanmasna vesile olan, pek çok hayr ve bereketi bünyesinde barndran, ilahi af ve mafiret niyazlarn zirveye tayan, rahmet ve bereket mevsimi Ramazan aynn sonuna yaklarken, “Bin aydan daha hayrl” olan Kadir Gecesi’ni idrak edecek olmamzn sevinç ve mutluluunu yayoruz. Geliiyle birlikte gönül dünyamz aydnlatan, iç âlemimizi zenginletiren Kadir Gecesi, kâinatn anlamn getiren en kutsal gecedir. Kadir Gecesi, insanln rehberi olan Kuran’n indirildii gecedir. Bu gece Kuran’n övdüü, esenlik ve güvenliin her tarafa yayld, sema kaplarnn açld, dua ve tövbelerin kabul edildii kutlu bir gecedir.
            Bolluk ve bereket pnarlarnn cokulu bir ekilde akt, manevi hazzn milletimizi sarp sarmalad, ayn zamanda yardmlamann ve dayanmann esiz lezzetine varld bir Mübarek Ramazan aynn son günlerini idrak ediyoruz. Yüce kitabmz Kur’an- Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir Gecesi’ne kavumu bulunmaktayz. Manevi lütuf ve bereket kaplarnn ardna kadar açk olduu bu müstesna ve muazzez Gece’nin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet yla buluturmas en büyük dileimdir. Rahmet, mafiret ve kurtulu ay olan mübarek Ramazan aynn içinde dualarla karladmz Kadir Gecesi hepimiz açsndan vazgeçilmez önem ve deerdedir. Barn, kardeliin ve güzelliin öütlendii; dostluun, merhametin ve muhabbetin övüldüü; ayrln, nifakn, dargnln ve küslüün reddedildii bu mübarek gece yüzü suyu hürmetine Cenab Allah ( cc ) bütün günahlarmz affetsin, çktmz bu yolu baar ile tamamlamay nasip etsin. ” dedi.
         Bu duygu ve düüncelerle, slam Âleminin ve tüm ülkemizin Kadir Gecesini kutluyor; bu mübarek gecenin insanln içinde bulunduu salgn hastalk sürecinden kurtulmasna ve yaam olduu skntlarn son bulmasna vesile olmasn Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu