Belediyeler

Başkan Bozkurt’un 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

17 Mart 2021
Şuhut Belediyesi

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 106. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Başkan Bozkurt mesajında ”18 Mart 1915 Günü, bundan 106 yıl önce yedi düvele karşı kazandığımız Çanakkale Zaferi tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün imkansızlıklara rağmen vatanını ve bağımsızlığını korumak için verdiği mücadelenin destanıdır.
Türk Milleti olarak tüm dünyaya meydan okuyarak var olma mücadelesi verdiğimiz ve tarihte eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanına dönüştürdüğümüz Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümünü gururla kutluyoruz.
İmkânsızlıklar içinde çok büyük fedakârlıklar ile kazanılan bu zafer bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu vermiş, şartlar ne kadar zor olursa olsun millet olarak neleri başarabileceğimizi göstermiştir. Bugün bizlere düşen görev; atalarımızın bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatarak, bölünmez bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi korumak, milli değerlerimize sahip çıkarak, bizden sonraki nesillere emanet etmektir.
Büyük bir imanın, muazzam bir azmin ve sarsılmaz bir kararlılığın timsali olan bu zaferin 106. yıl dönümü kutlu olsun. Bu toprakları bizlere emanet eden ulu ecdadımızın ruhları şad olsun. Pek kıymetli bu aziz emanetin gelecek nesillere kardeşlik duygusuyla miras bırakılmasını Cenab-ı Mevla’dan diliyor, bugüne kadar şehit verdiğimiz tüm vatan evlatlarını rahmetle ve minnetle anıyorum”dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu