Siyaset

Milletvekili Burcu Köksal Bolvadin’i ziyaret etti – Siyaset

07 Aralık 2020 – 12:19 – Güncelleme: 07 Aralık 2020 – 12:22

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal Bolvadin İlçesi’ni ziyaret ederek, ilçe teşkilatı, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal ilk olarak partisinin ilçe başkanlığını ziyaret etti. Ziyaretler kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Ömer Çengel ve partililer eşlik etti. İlçe teşkilatına gerçekleştirilen ziyaretin ardından vatandaşlarla sohbet edip esnaf ziyaretinde bulunan Milletvekili Burcu Köksal, Bolvadin gündemi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Burcu Köksal, “Bolvadin Afyonumuzun en büyük ilçelerinden birisi ama maalesef hak ettiği değeri bugüne kadar alamadı, geçen yıla kadar yol üstündeki tabelalarda ismi dahi geçmiyordu çabalarımızla tüm yollara Bolvadin’in ismini yazdırdık. Bolvadin için geçim kaynağı olan Eber gölü, Türkiye’mizin değeri olan göl ama maalesef kurumaya yüz tutmuş durumda adeta kayık mezarlığına döndü, biz yıllardır Eber gölünün kurumaması için çağrıda bulunuyoruz. Bolvadin’de pandemi nedeniyle esnaflar tüm ülkede olduğu gibi sıkıntılı günler yaşıyor özellikle kapatılan esnaflar kiralarını ödemekte bağkur primlerini yatırmakta evlerinin geçimini sağlamakta zorlanıyorlar herhangi bir destek görememişler iktidarın ne kadar duyarsız olduğunu görüyoruz. Bolvadin’de bazı evler oturulamaz duruma gelmiş mezarlıklar ciddi zarar görmüş yollarda oyuklar görülüyor, bazı ev sahipleri korkudan göç etmiş bazıları ise can güvenliği riskine rağmen hasarlı evlerde oturmaya devam ediyor, çünkü kalacak başka yerleri yok dar gelirli insanlar devletin yardım elini uzatıp onları sağlam evlere yerleştirmelerini bekliyorlar çünkü herkes biliyor ki deprem değil bina öldürür, yetkililer biran önce Bolvadin’de fay hattı üzerindeki hasarlı evlerde can güvenliği endişesiyle yaşayan hemşerilerimizi güvenli evlere yerleştirilmelidir.” dedi.

“Gerekli cezayı alması gerekiyor, bununda takipçisi olacağız”

Bolvadin’de bakıcı ailede kalan çocuğun ölümüyle ilgili konu var buda bizi çok üzdü, Türkiye’nin neresinde olursa olsun bir çocuğun ölüm haberi hepimizi üzer özelikle çeşitli nedenlerle devlet korumasına bırakılmış çocuklarımızın devletin şefkatine koruyuculuğuna gerçekten ihtiyacı var, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı olarak çalışan görevli personel yeterli denetimi yeterli takibi yeterli kontrolü yapmıyorsa en az aile kadar o personelinde bu konu da suçludur, görevini ihmal ettiği için yapmadığı için bu nedenle böyle bir olumsuzlukla karşılaşmak istemiyoruz ama karşılaştığımızda sadece aileyi değil bunda ihmali olan sorumluluğu olan kusuru olan tüm görevlilerinde gerekli cezayı alması gerekiyor bununda takipçisi olacağız. ” ifadelerini kullandı.

Millet ittifakı ortağı olan İyi Parti ve Saadet Partisi ilçe başkanlarını ziyaret gerçekleştiren Köksal, esnaf ve vatandaşın ziyaretinde, ekonomik sıkıntılarını dinleyerek CHP olarak çözüm önerileri sunduklarını ifade eden, Milletvekili Burcu Köksal birlikteliğindeki heyet ilçe çarşısındaki esnafı dolaşarak görüş alışverişinde bulundu. Köksal Bolvadin ziyaretleri kapsamında son olarak, deprem fay hattı üzerinde bulunan ve yaşanan oyuklar ve obruklar yüzünden sıkıntı çeken Akçeşme, Şıhlar ve Konak mahallelerine giderek evleri zarar gören vatandaşlarla görüştü.

Haber – Fotoğraf; ilyas Kaan Taytak 


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu