Ekonomi

Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nedir? Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır ve Kapanır? – Ekonomi

Özellikle çocuklu evlerde çocukların güvenliğinin sağlanabilmesi için çamaşır makinelerinde özel güvenlik teknolojilerine yer verilmektedir. Modern toplum yaşantısında pek çok üründe mevcut olduğu gibi çamaşır makinelerinde de çocuk kilidi bulunmaktadır. Makinenin kullanımı sırasında isteğe göre çocuk kilidi devreye alınıp, devreden çıkartılabilmektedir. Bu şekilde çocukların çamaşır makinesini kurcalamasından dolayı hem kendi güvenliklerini hem de cihaz güvenliğini riske etmemeleri sağlanabilmektedir. Çamaşır makinesinin çocuk kilidinin kullanımı ve genel kullanım sorunlarıyla ilgili er konuda Çekmeköy Arçelik Servisi uzman teknikerleri yardımcı olmaktadır.

Çamaşır Makinesi Çocuk Kilidi Açma ve Kapama Yöntemi
Eski ve yeni tüm çamaşır makinesi modellerinde çocuk kilidi özelliği bulunmaktadır. Ancak birbirilerinden farklı şekillerde çocuk kilidi devreye alınarak, devreden çıkartılabilmektedir. Bununla birlikte çamaşır makinesinin marka ve modeline göre de çocuk kilidi özelliğinin açılıp, kapatılması işlemleri de farklılık gösterebilmektedir. Göztepe Arçelik Servisi teknikerlerimiz, Arçelik markalı çamaşır makinesi modellerindeki çocuk kilidi fonksiyonu açma işlemine ilişkin yönergelerde bulunmaktadır. Bu doğrultuda makinede bulunan başlat tuşuna  5 saniye kadar basılı tutulması gerekmektedir. Bu sayede çamaşır makinesi çocuk kilidi aktif hale getirilebilmektedir.

Çamaşır makinesinde çocuk kilidinin devreye alınması gösterge panelinden takip edilebilmektedir. Ancak yine makine marka ve modeline göre gösterge ekranında çocuk kilidinin devrede olduğu farklı şekillerde gösterilmektedir. Bu kapsamda çamaşır makinelerinde devrede olan çocuk kilidi anahtar simgesi ya da CL sembolü ile gözlemlenebilmektedir. Çamaşır makinesi çocuk kilidi kapatma işlemi içinde aynı şekilde başlat tuşuna 5 saniye kadar basılı tutarak gerçekleştirilmektedir. Bu şekilde çamaşır makinesi çocuk kilidi devreden çıkacak ve gösterge panelindeki çocuk kilidi simge veya sembolü de gidecektir. Bu şekilde çocuk kilidinin kapanıp, kapanmadığını kolay bir şekilde anlaşılabilmektedir. Herhangi bir kullanım sorununun söz konusu olması durumunda ise profesyonel Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerinden destek alınması önemlidir. Özellikle elektrik akımı sorunları ya da çocuk güvenliği problemleri yaşamamak adına herhangi bir sorun gözlemlendiğinde mutlaka ciddiye alınmalıdır.


Ekonomi Haberleri

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu