Afyon Haber

BU YAZ ÇOK RENKLİ GEÇİYOR

BU YAZ ÇOK RENKL GEÇYOR

        Afyonkarahisar Belediyesi tarafndan düzenlen Yaz enliklerinin ilki bu hafta sonu balad.Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlaryla arabada sinemadan, konserlere, çocuk tiyatrosundan, enliklere, halk oyunlarndan, yarmalara kadar yaplacak olan etkinlikler büyük ilgi görecek.

PANDEMNN ARDINDAN LK KONSER

        lk olarak cuma akam Kültür Sanat Akademisi Müzik Grubu sahne ald. ef Kürat Bertu Arcan önderliinde gerçekleen konserde vatandalarmz doyasya elendi.Solistler Hanife Gülnaz, Serap Nurderin, Nuri Elçi ve Salih Klnç okuduklar birbirinden seçkin eserlerle Afyonkarahisarllar’ kendisine hayran brakt.Zafer Meydan’n dolduran vatandalar, pandemi günlerinin ardndan ilk kez bir araya gelmenin keyfini yaad.   Konser sonunda bir konuma yapan Belediye Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku, Kültür Sanat Akademisi Müzik Grubunu tebrik etti.

“YAZ AYINI DOLU DOLU GEÇRECEZ”

     Yaz aylarnn dolu dolu geçeceini söyleyen Belediye Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku, yaplacak bu etkinliklerle koronovirüsü unutturmay amaçladklarn ifade etti.Etkinliklerin düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e teekkür eden Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku, “Bakanmzn talimat ile bu yaz dopdolu geçecek. Yaz etkinliklerimiz 4 ay boyunca sürecek. Her hafta sonunu çeitli etkinlikler ile geçireceimiz bir yaz sizleri bekliyor. Koronavirüsün etkilerini yaptmz bu etkinliklerle unutturmak istiyoruz. Eylül aynda ise Dünya Motokros ampiyonas ve festival haftas ile birbirinden ünlü 8 sanatçy ehrimizde arlayacaz.  Etkinlikler bunlarla da bitmeyecek. Ekim aynda da Gastronomi Festivalimizi icra edeceiz. Kültürel yemeklerimiz, ehrimizin lezzetleri hem halkmza hem de dünyaya bir kere daha tantlacak. Belediye olarak amacmz yaz aylarn mutlu, huzurlu ve en iyi ekilde hep birlikte geçirmek. Etkinliklerimizde emei geçen Kültür ve Sosyal ler Müdürlüü ekiplerimize teekkür ediyorum” dedi.

FESTVAL GB ‘ÇOCUK ENL’

        Etkinlikler pazar günü Çocuk enlii ile devam etti. Palyaçolar ve maskotlar etkinlie renk katarken sandalye kapmaca, çuval yar, halat çekme gibi birbirinden renkli oyunlarla Zafer Meydann dolduran çocuklar, doyasya elendi. enlik boyunca çocuklara çeitli ikramlarda bulunuldu.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu