Sivil Toplum

Afyon Kızılay gönüllüleri deprem bölgesine gitti! – Sivil Toplum

Türk Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Fatih Okyar, yaptığı açıklamada, Türk kızılkaya Afyonkarahisar il Genç Kızılay Teşkilatı ile Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Genç Kızılay topluluğu ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) genç Kızılay topluluklarının aralarında bulunduğu 25 kişilik ekibin bugünden itibaren İzmir’deki deprem bölgesindeki çalışmalara katılacağını söyledi.
 
Gönüllü ekibin İzmir’de görev yapan 112 ,AFAD, UMKE ve Arama Kurtarma ekiplerinin beslenme ihtiyacını karşılayacağını dile getiren Okyar, şöyle konuştu:
 
“Biz, İzmir’deki deprem bölgesine 25 kişilik ekiple gidiyoruz. Buradan bütün ihtiyaçlarımızı da oraya götürüyoruz. Deprem bölgesindeki sahra mutfağımızda görev yapan kamu personelimize günde 1000 kişilik yemek vereceğiz. İnşallah, Afyonkarahisar halkının ne kadar yardımsever olduğunu hizmetlerimizle göstereceğiz.”
 
Kendilerine araç konusunda destekte bulunan Afyonkarahisar Belediyesi, Ekipman ve Gıda desteğinde bulunan bulut yemek şirketi sahibi Banu hanım , Yarım Elma Derneği  ve sucuk ve lokum gönderen esnaflara teşekkür eden Okyar, sahada gıda konusunda ihtiyaç olması halinde Afyonkarahisarlı iş adamlarından da destek isteyeceklerini ifade etti.


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu