Afyon Haber

ZEYBEK BAŞKAN´DAN ÖĞRENCİLERE SICAK KARŞILAMA

ZEYBEK BAKAN’DAN ÖRENCLERE SICAK KARILAMA

         Salgn nedeniyle bir buçuk yl ara verilen yüz yüze eitim yeniden balad. 2021-2022 Eitim Öretim Ylnn ilk ders gününde örencileri Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek karlad.

         Uzun bir aradan sonra eitim yuvalarna dönen örencileri karlamak amacyla Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ile Afyon Kocatepe Üniversitesi kampüsü, slami limler Fakültesi ve Afyon Salk Bilimleri Üniversitesi’nde eitim gören örencilere scak çorba ve lokum ikram edildi.

Örencileri, Bakanmz Mehmet Zeybek, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaka, Bakan Yardmcmz Süleyman Karaku ve öretim görevlileri Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsü giriinde karlad. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek bizzat ikramda bulundu, üniversite örencileri ile sohbet ederek ‘Kale Kart’ uygulamamz hakknda da bilgi verdi. Bakanmz Zeybek, ikametini ehrimize tayan Kale Kartl örencilerin pek çok uygulamadan indirimli ekilde yararlanacan hatrlatt.

“GENÇLER GELDKLERNDE LK BZLER KARILIYORUZ”

Yeni eitim döneminde tüm örencilere baarlar dileyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, sohbet ettii örencileri Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi tercihlerinden dolay tebrik ederek Afyonkarahisar Belediyesi olarak her zaman üniversite gençliinin yanlarnda olacaklarn belirtti.

 “Örencilere verdiimiz sözü yerine getiriyoruz. Pandemi döneminde ilk ders zili çalmadan ‘ilk lokum bizden’ kampanyas balatmtk. Bu nedenle örencilerimizi Afyonkarahisar’mzn mehur lokumu ve çorba ikram ile karlyoruz. Kadim ehrimiz Afyonkarahisar’mzn güzelliklerini, sosyal bir kent olduunu, ayn zamanda termalin, mermerin, lezzetin, sporun ve tarih turizminin kenti olduunu söylüyoruz. Kale Kart uygulamas ses getirdi, esnaflarmz da bu uygulamaya dâhil olmak istiyor. Uygulamamz daha da geniletilmi hali ile Kale Kart uygulamasn ehrimizde yaygnlatracaz. Her zaman üniversitemize destek saladk, salamaya da devam edeceiz. u anda 40 bine yakn örenciyi ehrimizde misafir ediyoruz. Onlar için elimizden geleni yapacaz. Baarlar diliyor, ehrimize ho geldiniz diyorum.” dedi.

“ÖRENCLERE DEER VERDMZN GÖSTERGESDR”

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaka ise “Bu ilk günde belediyemiz jest yapt. Örencilerimizi Belediye Bakanmzla birlikte çorba ve lokumla karlyoruz. Bu durum ehrimizin Belediye Bakanmz önderliinde örenciye deer verdiinin göstergesidir. Bakanmz, Kale Kart uygulamas balatarak ikametini Afyonkarahisar’a tayan örencilere indirim salayan bir sistem hayata geçirdi. Desteklerinden dolay kendilerine çok teekkür ediyorum. Yeni eitim öretim ylnn hayrl olmasn diliyorum.”

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-u26yglqReE

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu