Afyon Haber

UZUN ÇARŞI ESNAFINDAN BAŞKANIMIZA TAM DESTEK

UZUN ÇARI ESNAFINDAN BAKANIMIZA TAM DESTEK

               Afyonkarahisar’n kalbi niteliinde bulunan Uzun Çar esnafnn talep ve isteklerine kulak veren Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek bölgeyi yeni bir görünüme kavuturmak için kollar svad. Afyonkarahisar’da hem ehrin hem de ticaretin kalbi olan Uzun Çar, yepyeni bir görünüme kavumaya hazrlanyor. Yllarn problemi belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in giriimleri ile son bulmak için gün sayyor.

              Bu kapsamda hazrlklar tamamlanan proje ile bölgede bulunan trafik karmaas, yap bozukluu ve tabela kirlilii gibi sorunlar çözüme kavuturulacak. Yerli ve yabanc turistlerin vazgeçilmez urak noktas olan Uzun Çar, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in önderliinde planlanan proje ile dönüerek sadece ilevi ile deil tarihe uygun dokusuyla da adeta cazibe merkezi haline gelecek.

               Hayata geçirilmek istenen proje kapsamnda, Uzun Çarda tarihi dokuya uygun cephe iyiletirmesi, peyzaj ve trafik düzenlemesi gibi çalmalar yaplacak. Ön çalmalar tamamlanan proje, esnaflarn da deerlendirilmesine sunuldu. Yaplan toplantda Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek projeyi esnaflarla paylat. Yaplan projeden memnun olan ve Uzun Çar’da deiim isteyen esnaflar, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e destek mesaj verdi. Esnaf ile bulumalarn devam edeceini belirten Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ise gelen taleplerin deerlendirilerek ortak karar ile projenin son halinin ekilleneceini belirtti. Belediyemiz tarafndan yaplacak olan çalmalar ile vatandalarn rahat bir ekilde alveri yapmas, esnaflarnda nezih ve kargaa ortamndan uzak ekilde ticaretlerini gerçekletirebilmeleri amaçlanyor.

HABERN VDEOSU ÇN TIKLAYINIZ 

https://we.tl/t-5j7S33irUF

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu