Siyaset

Uluçay, Basının Taleplerini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İletti – Siyaset

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt tarafından basının talep ve önerilerinin yer aldığı dosyayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teslim etti.

 
Şehrimiz kalemi güçlü birçok basın mensubunu içinde barındırıyor
Konuya ilişkin bir açıklama yapan Başkan Uluçay şöyle dedi; Afyonkarahisar basınının bizim nezdimizde ayrı bir önemi ve yeri vardır. Tarafsız, özgür, ilkeli ve basın ahlak kurallarına uyan bir medya, toplumsal kalkınmanın ve gelişmenin öncüsüdür. İletişim ve buna bağlı olarak etkileşim sürecinin belirleyici olduğu günümüzde gazetecilik, insanlara haber ve bilgi akışı sağlama gibi çok yönlü bir görevi içermektedir. Son dönemde özellikle dijital medyanın da çok büyük bir gelişim gösterdiğini vurgulamak istiyorum. Şehrimiz de bölgemize baktığımızda basın açısından zengin bir yapıya sahip olmakla birlikte, kalemi güçlü birçok basın mensubunu da içinde barındırıyor. Bu haliyle bizler basına elimizden geldiğince destek olmak durumundayız. İki televizyon, 7 yerel gazete, 7 radyo ve 20’nin üzerinden internet haber sitesi ile ciddi bir güce sahip olan basınımız şehrimizde büyük bir öneme sahiptir.
 
Kamu yararına uygun her talebi Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz
Uluçay açıklamasında, “Geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği Başkanı Sezer Küçükkurt ve yönetim kurulu üyeleri bizleri ziyaret ederek pandemi dolayısıyla yaşadıkları sorunları şahsıma iletip talep ve önerilerini ifade ettiler. Bizler de o talep ve önerileri bir dosya halinde Cumhurbaşkanımızın başkanlığını yaptığı 141. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında takdim ettik. Cumhurbaşkanımız da ilgili bakanlara dosyayı teslim edip takipçisi olacağını ifade etmiştir. Bizler Cumhurbaşkanımızın şehirlerdeki siyasi temsilcileri olarak milletvekillerimiz ile birlikte vatandaşlarımızdan gelen, kamu yararına uygun her talebi bizzat ileteceğimizi ve takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz” dedi


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu