Eğitim

Özel Girne Afyon Koleji, Eğitim için ne gerekiyorsa yapıyoruz – Eğitim

Özel Girne Afyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Şensoy Afyon Basın Birliği Başkanı Yüksel Elçi ile bir röportaj gerçekleştirdi.  

Yüksel ELÇİ : Malum dünya pandemi sürecinde, korona illeti bütün sektörü etkiledi. . Sizler Girne Eğitim Koleji’nin Yönetim Kurulu Başkanısınız. Afyonkarahisar’a güzel bir eğitim kurumu kazandırdınız. Bu süreçte eğitim kurumları nasıl etkilendi, alınan kısıtlama kararları yeterlimi , işadamı olarak engeller var mı ? bürokratik engeller ile karılaştınız mı ?
Bu konularla ilgili düşüncelerinizi birkaç cümle ile alabilir miyim

Şükrü ŞENSOY : Tabiî ki bu olaylar hepimizi ilgilendiriyor. Çocuklarımızın eğitim alması gerekiyor.Eğitim alması için bizler ne gerekiyorsa yapıyoruz. Şu anda devletimiz almış olduğu kararla ana okullarını açtılar. Özel okullar ile devlet okullarını kapattılar. Şu anda bizim anaokulumuz açık. Çocuklarımızın hepsine eğitimini, kıyafetini, yiyeceğini ve tüm imkanları sağlamaya çalışıyoruz. Hatta bu dönemde bazı çocuklarımıza 1.sınıflarda yüz yüze eğitim verebilmek adına öğretmenlerimizi kendi evlerine giderek birebir eğitim vermeye çalışıyoruz. Daha iyi bir eğitim sağlayabilmek için.

Yüksel ELÇİ :  Eğitim kurumları yöneticisi olarak , karşılaştığımız engeller var mı , ya da buradan yetkililere bir mesajınız olacak mı ? Gerek pandemi ile ilgili kısıtlamalarla gerek eğitim süreci ile ilgili bir mesajınız var mı?  Bürokratik engeller var mı ?  

Bürokratik olarak bin engelimiz yok. Bir engelimiz yok. Sağ olsunlar sayın valimizde bu konuda çok duyarlı bir insan , eğitime çok değer veriyor.  İnşallah kendisi okulumuza gelip ziyaret edeceklerini bize  ifade ettiler , bizde kendilerini iki defa ziyaret ettik.

Ziyarette bizde Afyon eğitimine nasıl katkıda bulunabiliriz diye kendilerine bilgi verdik. İnşallah geri dönüşte olacaktır bu konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz ifadelerini kullandı.

Haber : Özel Haber
Video : İsteniş Hakan Tüplek

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu