Afyon Haber

OKÇULUK MERKEZİNE BAKAN KASAPOĞLU´NDAN 2 MİLYON LİRALIK ÖDENEK

        OKÇULUK MERKEZNE BAKAN KASAPOLU’NDAN 2 MLYON LRALIK ÖDENEK

            Afyon ehir stasyonu sahas içinde ata sporu okçuluun yaatlaca binann restorasyonu için Gençlik ve Spor Bakanl’ndan 2 milyon liralk ödenek gönderilecek.

         Gençlik Spor Bakanmz Muharrem Kasapolu’nun Afyonkarahisar’a yapt ziyaretin yanklar sürüyor. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, okçuluk sporunun yaatlaca binann restorasyonu için Bakan Kasapou’ndan destek istedi. Zeybek Bakan’n bu talebini geri çevirmeyen Gençlik ve Spor Bakan Muharrem Kasapolu 2 milyon liralk ödenecek göndereceklerini ifade etti.

ATA SPORUNU BURADA YAATACAIZ

               Meclis kararyla Devlet Demiryollar Genel Müdürlüü’ne ait binay kiraladklarn hatrlatan Zeybek Bakan; “Hatrlanaca üzere Ata Sporu Okçuluun gelecek nesillere aktarlmas ve Sporu tevik” amacyla 10 yl süreyle kiraladk. Restorasyon çalmalar tamamlandktan sonra burada ata sporu olan okçuluu yeni nesillere sevdirecek ayn zamanda öreterek kültürel deerlerimizi hatrlatacaz. Geleneksel sporlar halkmzla buluturmaya önem veriyoruz. Bu anlayla yeni bir imkan daha oluturarak, ata sporumuz olan okçuluk kursunu Afyonkarahisar’da açacaz. Vatandalarmz burada okçulukla ilgili kurs alacaklar ve ata sporumuz olan okçulua ayr bir ilgi oluacak. Bu binamz, geleneksel ve ata sporlarmzn yaatlmas, amatör spora katk salamas adna önemli bir çalma olacak. Saolsun bakanmz 2 milyon liralk bir ödenek tahsis edecek. Gençlik Spor Bakanmz Muharrem Kasapolu’na desteklerinden dolay çok teekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu