Afyon Haber

KARAYOLLARI ALT GEÇİDİNİN YÜZDE 70´İ TAMAM

KARAYOLLARI ALT GEÇDNN YÜZDE 70’ TAMAM

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in ehre deer katan yatrmlar sürüyor, Afyonkarahisar gelimeye devam ediyor. Konforlu ve güvenli seyahat imkân sunacak ayn zamanda Afyonkarahisar’n trafik younluunu azaltacak Karayollar Alt Geçit çalmas ise tüm hz ile ilerliyor. Hummal çalmalar ardndan alt geçit inas yüzde 70 orannda tamamland. Geri kalan yüzde 30’luk ksmnn da hzla tamamlanmas için ekipler, hummal ekilde mesai yapyor.

           Merkez ve çevre mahallelerde birçok noktada yol geniletme ve yapm çalmalarn devam ettiren Belediyemiz, Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ve önderliinde trafik younluunu azaltacak Karayollar Kavandaki alt geçit çalmalarn son sürat devam ettiriyor.

ALT YAPI TAMAMLANDI, HUMMALI ÇALIMA SÜRÜYOR

           Alt geçit çalmalar kapsamnda ilk etapta içme suyu, kanalizasyon, yamur suyu, elektrik ve internet hatlarnn deplase ilemleri tamamland. Gün yüzüne çkmaya balayan alt geçit bölge trafiini rahatlatacak Afyon’a yakr bir proje olacak. Tonajl araçlarn geçiine uygun yaplan alt geçitte kayma, çökme ya da oturma gibi hasarlarn olumamas için asfalt öncesi beton temel atm yaplyor. Alt yap çalmalar tamamlanan geçidin perde duvar ilemi de hzla sürüyor. Öte yandan sel ve su basknlarna yönelikte önlemler alnd. Geçide yerletirilecek olan Su deposu ile basknlarn önüne geçilecek. Ayrca alt geçidin prefabrik köprü kirileri de tamamland. Güvenli trafik, güvenli yaam düsturu ile yaplan Karayollar Kava Alt Geçit çalmas, ksa sürede tamamlanarak vatandamzn hizmetine sunulacak. Çalmalarn son durumu hakknda bilgi veren Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, bu hafta sonu üst tabliye kirilerinin monte edilmeye balanacan söyleyerek çalmalarn 31 Aralk 2021’den önce tamamlamay hedeflediklerini ifade etti. 

Haberin videosu için linke TIKLAYIN

https://we.tl/t-bLxTNeVkRe

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu