Afyon Haber

İLK KAZMA VURULDU (VİDEO HABER)

LK KAZMA VURULDU

‘ÇOCUK KRELER’NN LK HASTANE BAHÇESNE YAPILACAK

     Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden biri olan ‘Çocuk Kreleri’ projesi start ald. Bu kapsamda özveri ile çalan salk çalanlarmzn ve vatandalarmzn da faydalanabilecei çocuk kreinin ilki Afyonkarahisar Devlet Hastanesi bahçesine yaplacak.

     Çocuklarmzn eitimi, ailelerimizin de güvenli bir ekilde evlatlarn gönül rahatl ile emanet edebilmeleri için olanak saladmz bu proje kapsamnda ilk kazma düzenlenen törenle vuruldu. Törene Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in yan sra; AK Parti Milletvekilimiz brahim Yurdunuseven, Bakan Yardmclarmz Süleyman Karaku, Murat Öner, Benol Kaplan, Devlet Hastanesi Bahekimi Mehmet Duran ve salk çalanlar katld.

“BAKANIMIZ SEÇM VAATLERN BR BR YERNE GETRYOR”

     AK Parti Milletvekilimiz brahim Yurdunuseven açklamasnda Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in Afyonkarahisar için faydal projeler yapmay sürdürdüüne vurgu yaparak; “Sayn Bakanmzn seçim taahhütlerinden olan ‘mahalle krelerinden’ ilkini gerçekletiriyoruz. Hem salk çalanlarna hem de halkmza hitap eden güzel bir kre yaplacak. Bakanmzn da ifade ettii gibi birden fazla kreler yaparak; ailelerin ihtiyaçlarna cevap verecek, çocuklarmzn eitimine katk salayacak alanlar oluturacaz. Belediye Bakanmza teekkür ediyorum. nallah açln da yapmak nasip olur.” diye konutu.

“ÇOCUKLARIMIZ ÇN EN YSN YAPMAYA DEVAM EDECEZ”

     Mahalle kreleri ve farkl etkinlikler ile birlikte çocuklarn geliimlerini destekleyecek projeler yapmaya devam ettiklerine dikkat çeken Bakanmz Zeybek ise “Halkmza söz verdiimiz gibi mahalle kreleri projesinin ilkini, gece gündüz halkmz için emek veren pandemi kahramanlarna ithafen Devlet Hastanesi bahçemize yapmay istedik. 500 metrekarelik bir alanda en az 150 çocuumuzun eitim görebilecei kre binamzn ilk kazmasn vurmak için bir aradayz. Burada sadece salk çalanlarmz deil, tüm halkmz faydalanabilecek. nallah pe pee farkl mahallelerimizde krelerimizi birer birer hayata geçirmeye gayret sarf edeceiz. En deerli varlklarmz olan çocuklarmz için en iyisini yapmaya devam edeceiz.” dedi.

 

“BAKANIMIZ VE EKBNE TEEKKÜR EDYORUZ”

     Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Bahekimi Mehmet Duran ise yapt konumada, “Afyonkarahisar Belediyesi ve Salk Tekilatnn birlikte yapm olduu, 150 çocuumuzun ayn anda hizmet alabilecei krein ilk inaat çalmas balad. Hem salkçlarmz hem de hastanemiz adna Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e ve ekibine teekkür ediyoruz.” ifadelerini kulland.

AFYONKARAHSAR’A 150 ÖRENC KAPASTEL KRE

     Devlet Hastanesi içerisinde 500 metrekarelik bir alana yaplacak olan kre binasnda 150 çocuumuz hem eitim görecek hem de doyasya çocukluklarn yaayabilecek. Bilimsel temal oyun bahçeleri ve kum havuzlarnn da olaca krelerimiz, çocuklarmzn el kol becerileri ve zihinsel aktivite geliimine katk salayacak. ‘Çocuk Kreleri’ projesinin ilk kre binas, en ksa sürede ina çalmas tamamlanarak hizmete açlacak.

Haberin Videosu çin Tklaynz…

https://we.tl/t-1nvItoZsv3

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu