Afyon Haber

HAŞERE İLE MÜCADELE BAŞLADI

Mahalle, sokak ve caddelerin yan sra ilaçlama ekipleri, kanallar, fosseptikler ve piknik alanlarnda da ilaçlama çalmas yapacak.

HAERE LE MÜCADELE BALADI

      Afyonkarahisar Belediyemiz Veteriner leri Müdürlüüne bal ilaçlama ekipleri yaz aylarnn gelmesiyle birlikte larva, karasinek ve sivrisinekle mücadele çalmalarna balad.Haere mücadelesinin etkili bir ekilde yürütülebilmesi için hazrlklarn tamamlandn aktaran Veteriner leri Müdürü smail Atl, vatandalarmzn huzurlu bir yaz dönemi geçirmelerini amaçladklarn ifade etti. Müdür Atl, “Larva, karasinek ve sivrisinek haereleri ile mücadelesine geçtiimiz Mart ay itibariyle baladk. Bugüne kadar periyodik olarak devam etmekteyiz. Sezon bitene kadar larva ile mücadelemizi sürdüreceiz. Havalarn snmasyla birlikte mahallerimizde, sokak ve caddelerimizde, vatandalarmzn huzur bulabilecei alanlarda araç üstü ilaçlama makinelerimiz ile sezonumuzu açm bulunmaktayz. Bundan sonrada periyodik olarak 58 mahallemiz bata olmak üzere, Ankara yolu, zmir yolu, Eskiehir yolu ve Kütahya yolunda bulunan tesislerde ve özellikle kara ve sivrisinein youn olduu yerlerde çalmalarmz sürdüreceiz. Sabah erken saatlerde karasinek mücadelesi için akam gün batmndan sonra da sivrisinek mücadelesi için çalmalarmza balayacaz. Sezon sonuna kadar aralksz olarak larva ve uçkun mücadelesine devam edeceiz” dedi.    

                VATANDAIMIZIN HUZURU ÇN ÇALIIYORUZ

laçlama ekip ve ekipmanlar ile 58 mahallenin tamamnda ilaçlama çalmas yaplacana dikkat çeken Müdür smail Atl, piknik alanlarnn yan sra kanal ve fosseptiklerin de ilaçlamasn yapacaz. Vatandalarmz haereden uzak huzurlu bir zaman geçirmesi için çalmalarmz  bundan sonra da devam edecek” dedi.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-tFrgaW5o41

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu