Afyon Haber

GÖREN GÖZÜMÜZ TUTAN ELİMİZ YÜRÜYEN AYAĞIMIZSINIZ

Afyonkarahisar ve merkeze bal köylerimizin muhtarlarn AFBEL Termal Otel’de arlayan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, son iki ylda gerçekletirdiimiz, yatrmlar, kültürel ve sosyal faaliyetleri detaylaryla anlatt. Toplantda Belediyeyi ortak aklla yöneteceiz sözünü hatrlatan Bakanmz muhtarlar böyle seslendi:

“GÖREN GÖZÜMÜZ TUTAN ELMZ YÜRÜYEN AYAIMIZSINIZ”

           Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, mücavir alan snrlar içerisinde bulunan mahalle muhtarlarmz ile merkeze bal köylerimizin muhtar ve aileleriyle bir araya geldi. AFBEL Termal Otel’de gerçekleen toplantya AK Parti l Bakan Hüseyin Ceylan Uluçay, AK Parti Merkez lçe Bakan Ziya Cokun Karadeniz, Belediye Bakan Yardmclarmz Murat Öner, Benol Kaplan ve Süleyman Karaku, Birim Müdürleri, Afyonkarahisar Muhtarlar Dernei Bakan Suat Uygur ile çok sayda mahalle muhtar katld.

“MUHTARLARIMIZIN EMRNDEYZ”

          Toplantnn açl konumasn AK Parti l Bakan Hüseyin Ceylan Uluçay yapt. Mahalle muhtarlaryla bir araya gelmekten duyduu memnuniyeti ifade eden AK Parti l Bakan Uluçay, muhtarlarmz, bulunduu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarn temsil ettiini hatrlatt. Toplumda çok önemli ilevi olan ve yerel yönetimin temel tan oluturan muhtarlk müessesesinin vatanda ile seçilmi-atanm yöneticiler arasnda köprü görevi gördüünün belirten Uluçay, “Muhtarlarmzn emrindeyiz” dedi.

ÇALIMALARI DETAYLARIYLA ANLATTI

           Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ise toplantda göreve geldii 2019 ylndan bu yana belediyemizin, yatrmlarnda gelinen aama, kültürel ve sosyal faaliyetlerin içinde bulunduu detayl bir sunum gerçekletirdi. Muhtarlardan gelen talep, öneri ve sorunlarn her daim takipçisi olduklarn ifade eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Pandemiden dolay sizlerle neredeyse 1,5 yla yakndr geni katlml böyle bir toplant gerçekletirememitik. Ancak bu süreçte gücümüz nispetinde taleplerinizi yerine getirmeye gayret sarf ettik” dedi.

“GÖREN GÖZÜMÜZ, TUTAN ELMZ, YÜRÜYEN AYAIMIZSINIZ”

          “Belediye’yi ortak aklla yöneteceiz” sözünü hatrlatan Zeybek Bakan; “Sizler belediyenin yürüyen aya, tutan eli, gören gözüsünüz. Bizlerin farkna varmad eksikleri mahalle de bire bir yayorsunuz. Eksiimiz mutlaka vardr. Eksiklerin giderilmesi noktasnda 58 mahallemizin tamamn ziyaret ettik, tamamladk. Bu Cuma’dan itibaren ikinci tura balyoruz. Talepleri alarak yerine getirmeye devam edeceiz” dedi.  

“AILAMADA LK BE ÜLKEDEN BRYZ”

          Pandemiden dolay zor bir süreçten geçildiini hatrlatan Bakanmz Mehmet Zeybek, “Zor bir dönem geçirdik. Maskeden kurtulamadk. Güçlü bir devlete, güçlü bir hükümete sahibiz. Salk Bakanmz ve bilhassa Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan ve kabinesinden Allah raz olsun. Dünyada alama oranlarnda ilk be ülkeden biriyiz.  Bu ay sonu itibariyle alama, 20 ya altna düürülecek.  Sizin de bildiiniz gibi alamalar tüm Türkiye’de sadece Salk Ocaklarnda deil, Zafer Meydanmzda da alama çalmas yaplyor” dedi.

“OTELLERDE FTAR AÇMADIK”

         Maske, hijyen ve gda noktasnda pandemi sürecinde halkmzn yannda olduklarn ifade eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Bu süreçte mahallelerimizin ihtiyaçlarna cevap vermeye çaltk. Maske, hijyen ve gda noktasnda gücümüz nispetinde sizlerle ortak hareket ettik” dedi.Afyonkarahisar’a hizmet yolunda gece gündüz demeden çalmaya devam ettiklerine vurgu yapan Bakanmz Zeybek, Halkmz ile aramzda köprü vazifesi gören siz deerli muhtarlarmzla uyum içerisinde çalyoruz. Memleketimize hizmet etme noktasnda bir ve beraberiz.2019 ylnda Ramazan Ayn doya doya geçirdik. Bu süreçte Ramazan Ay boyunca otellerde iftara katlmadk. Mahalle sakinlerimizle iftar yaptk. 95 bin hemehrimizle bulutuk. Bu sene ve 2020’yi evlerimizde geçirdik. Rabbim beterinden korusun. 2021 ylnn ilk alt aynda yaptmz çalmalar anlatmak için sizlerle biraraya geldik. Katlmlarnzdan dolay hepinize ayr ayr teekkür ediyorum” dedi.

BAKUR BNASI YIKILDI

MEKANK OTOPARK GELYOR

BA-KUR binasn katl otoparka dönütüreceiz. ehir merkezindeki eski BA-KUR binasnn yakm çalmalarn tamamladk.  220 kapasiteli son teknoloji yapacamz mekanik otopark, bölgenin trafik sorununu çözecek.

CRT KAYALII MLLET BAHÇES

Çevre ve ehircilik Bakanmz Murat Kurum’un katlmlaryla Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in seçim vaatlerinden olan Cirit Kayal Millet Bahçesi projemizin ilk fidanlarn toprakla buluturduk.

CRT KAYALII MLLET BAHÇES

Toplamda 236 bin metrekare olan  Millet Bahçesi içerisinde Millet Kraathanesi (1200 metrekare) çocuk oyun alanlar, spor aletleri, fitness, meyve bahçeleri, piknik alanlar, bisiklet yollar, kent donatlar, tematik ve ho kokulu bahçeleri, kamelyalar ve dinlenme alanlaryla Afyonkarahisarllarn vazgeçemedii muhteem bir eseri ehrimize kazandracak olmann heyecann yayoruz.

KNC MLLET BAHÇESN KAZANDIRIYORUZ (GARNZON)

Seçim vaatlerimizden olan Millet Bahçesi Projesi’nde önemli bir aama daha kaydedildi. Milli Savunma Bakanl’ndan tahsis yazs geldi. Garnizon Komutanlmzn içerisinden geçen demir yolu hatt snr olmak kaydyla DS tarafnda kalan 80 BN METREKARELK ksm Millet Bahçesi olacak.

DEVLET PARKI HOB BAHÇELER

Seçim vaatlerimizden olan Hobi Bahçesi projemizi hayata geçirdik.  Devlet Park’nda 229 adet hobi bahçesi oluturduk. Noter huzurunda çekilen kura ile hak sahipleri belirlenerek yer teslimleri yapld.

GÖNÜLDEN ÇALIIYOR GÖNÜLLER YAPIYORUZ

Gönül Belediyecilii ve hizmet yolculuunda vatandalarmzn yannda olup, onlarn istek ve taleplerini dinliyoruz. Seçildiimiz günden bu tarafa her hafta Cuma namazlarmz farkl camilerde klarak vatandalarmzla hemhal oluyoruz. Bugüne kadar tüm mahallelerimize ulaarak ortalama 200 bin vatandamzla bir araya geldik. Sorunlar yerinde görüyor, annda çözüyoruz.

AFRAY BANLYÖ HATTI

PROJE SÖZLEMESN MZALADIK

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in vizyon projeleri arasnda yer alan AFRAY, Ulatrma Bakanl’nn Hzl Tren projesiyle entegre olacak.  Projedeki amacmz üniversite ile ehir merkezini birletirmek.

ANITPARK CAFE

Zafer Meydan’na vatandalarmzn sosyal yaamna katkda bulunacak

kafe için çalmalarmz tüm hzyla devam ediyor. Proje bedeli 570 BN TL olacak

Antpark Kafe, 200 metrekare alan üzerine çelik yap ve giyotin cam sistemi ile yaplmtr.

SICAK ASFALT ÇALIMALARINA HIZ VERDK

2019 Nisan ayndan itibaren ehrimizin muhtelif mahallelerinde; 693 bin ton temel malzeme, 168 bin ton scak asfalt ile 126 kilometre yol yaptk.

2021 YILI UANA KADARASFALT ÇALIMASI TAMAMLANAN CADDE VE SOKAKLARIMIZ

1-Selçuklu Mahallesi Adnan Kahveci Bulvar

2-Selçuklu Mahallesi 1482 Sokak

3-Selçuklu Mahallesi ehit rfan Sefa Caddesi

4-Selçuklu Mahallesi 1371 Sokak

5-Selçuklu Mahallesi zmir stasyonu 1. Cadde

6- Selçuklu Mahallesi 1343. Sokak

7- Selçuklu Mahallesi 1366. Sokak

8-Güvenevler Mahallesi 602. Sokak

9-stikal Mahallesi 3428. Sokak

10-Ali Çetinkaya Mahallesi Silo Yolu

11-Ali Çetinkaya Mahallesi Kat Atk Toplama Merkezi

12-Ali hsan Paa Mahallesi Devlet Park Önü

13-Dörtyol Mahallesi 2149. Sokak

14-Dörtyol Mahallesi 2088.- 2089. ve 2092. Sokak

PROGRAMA ALINAN CADDE VE SOKAKLARIMIZ

1-Selçuklu Mahallesi Adnan Kahveci Bulvar

   1482. Sokak-ehit rfan Sefa Caddesi

2-Orhangazi Mahallesi Nedim Helvacolu Bulvar

3-Dörtyol Mahallesi 2088.- 2089. ve 2092. Sokak

4-Devripaa Mahallesi

5-Hoca Ahmet Yesevi Mahallesi Yeil Irmak Caddesi

6-Nazmi Saatçi Mahallesi bni Sina Caddesi

7-Kocatepe Mahallesi ehit Abdülkadir Köse Caddesi

8-Sümer Mahallesi

9-Mareal Fevzi Çakmak Mahallesi

    air Ali Türk Keskin Caddesi

10-Fatih Mahallesi Filistin Caddesi

11-Ali hsanpaa Mahallesi 

12-Karyaka Mahallesi

13-Erenler Mahallesi

14-Çakr mahallesi 3206. Sokak

15-Marulcu Mahallesi Gedik Ahmet Paa Caddesi

16-Battalgazi Mahallesi 1936. ve 3408. Sokak

17-Beyazt Mahallesi

18-Mecidiye Mahallesi Mili Birlik Caddesi

2021 YILI PARKE

KAPLAMA PROGRAMI

1-Hamidiye Mahallesi Tamam

2-Marulcu Mahallesi Tamam

3-Erenler Mahallesi Tamam

ATA SPORLARIMIZI YAATACAIZ

Ata sporu olan okçuluun yeni nesillere sevdirilmesi ve öretilmesi amacyla kollar svadk. Unutulmaya yüz tutmu kültürel deerlerimizi yeniden hatrlatarak, deerlerine sahip çkyoruz. Bu amaçla, mülkiyeti Devlet Demiryollarna ait, Afyon ehir stasyonu sahas içinde yer alan tanmaz kiralayarak Ata sporu olan okçuluu bu binada yaatacaz. Binann restorasyonu için Gençlik ve Spor Bakanl’ndan 2 MLYON TL’ lik hibe ödenek alnacak.

ATIKSULAR ARITILARAK TARIMSAL SULAMADA KULLANILACAK

Afyonkarahisar Merkez Atksu Artma Tesisinde artlan atksularn, dezenfekte edilerek Tarmsal Sulamada kullanlmas amacyla DS Genel Müdürlüü ile projede sona gelindi.Proje kapsamnda Afyonkarahisar Merkez Atksu Artma Tesisi dearj sularnn dezenfekte edilerek Karaaslan Köyü, Nuribey, Salar, Sülümenli, Iklar Beldeleri ve Afyon Kocatepe Üniversitesinin arazilerinin de bulunduu 10.000 DEKAR tarm arazilerinin pompajl olarak sulamas yaplacak.

BYOMETANZASYON TESS

(ORGANK ATIKLARDAN ELEKTRK ÜRETM)

Afyonkarahisar Çevre Hizmetleri Birlii Entegre Kat Atk Bertaraf Tesisi’ne yaplan dev yatrm hizmete aldk. 100 milyonluk yeni yatrmla ‘Biyometanizasyon Tesisi’, Atktan Türetilmi Yakt Tesisi ve Elektrik Üretim Tesisleri ile Entegre Kat Atk Bertaraf Tesisi hem çevreye hem de ekonomiye salad katk ile yllk 32 BN TON kömür ithalatnn önüne geçecek.

ÇEVRE TEMZLNE 11 MLYONLUK DEV YATIRIM

Çevre hizmetlerinde kullanlmak üzere yaklak 11 MLYON TL tutarnda 31 yeni arac belediye araç filosuna katarak dev bir yatrma imza attk.

ENGELSZ GASTRONOM VE TERAP MERKEZ

Sosyal gastronomi alannda engelli bireylerimize yönelik Türkiye’de bir ilk olan Engelsiz Gastronomi Mutfa ve Terapi Merkezi’nin ihalesini yaptk. Yatrm bedeli 2 MLYON TL olan projenin tamamlanmasyla birlikte ehrimizde bulunan dezavantajl gruplarn (otizmliler, ortopedik engelliler, down sendromlular vb.) eitim ve istihdam salanacak.

GÜNE ENEJ SANTRAL

Afyonkarahisar Atksu Artma Tesisi’nde yapmn tamamladmz Güne Enerji Santralinde yllk 1500 megawattsaat elektrik üretiliyor. Çevre dostu santral, 10 BN KONUTUN ihtiyac karlayacak kapasitede olurken, tesisimizde üretilen enerji, Enerji Bakanlna satlarak birliin kulland enerjiden mahsuplalyor.

ÇME SUYU, KANALZASYON VE YAMURSUYU HATTI ÇALIMALARIMIZ

ehrimizin ihtiyaç duyulan muhtelif mahallelerine 2019 Nisan ay ile 2021 Haziran ay itibariyla 31186 metre  ana boru su hatt, 5313 metre abone su hatt döendi. Kanalizasyon ve Yamursuyu hatt çalmalarnda ise yamursuyu ebeke hatt 14962 metre,  kanalizasyon ebeke hatt ise 19388 metre döendi

DEV STHDAMIN YOLUNU AÇTIK

ehrimize yatrmc kazandrmak adna yaptmz giriimlerde Katl Pazaryeri binasnda 400 KYE istihdam salayacak tekstil fabrikas hizmete alnd. Tesis, Kapal Pazar Yeri binasnn üst katlarnda kuruldu. Seçim vaatlerimizden olan “stihdam Ofisini de hizmete aldk.

KADIN KÜLTÜR EVLER

Afyonkarahisar Valimiz Sayn Gökmen Çiçek’in talimatlaryla ehrimizdeki ilçelerin tamamnda balatlan “Kadn Kültür Evleri Projesi’ne bir destek de Belediyemizden geldi. Belediye Bakanmzn talimatlaryla Mareal Fevzi Çakmak Mahallesinde bulunan Kadn Kültür Evinin tefriatn tamamlarken, Tacahmet Mahallesi’nde ki Kadn Kültür Evinin ise restorasyon restitüsyon projeleri tamamland. Yapm ihalesi için çalmalara baladk.

KARAYOLLARI ALT GEÇT

ehir trafiini rahatlatma adna Karayollar Kava’na yapacamz alt geçit için çalmalara baladk. Ksa süre önce ihalesi yaptmz yatrm bedeli 14 MLYON TL olan Karayollar altgeçit projesi öncesi bölgede alt yap çalmalar devam ediyor. Bugüne kadar yaplan altgeçitlerin en hzlsn yaparak halkmzn kullanmna açmay hedefliyoruz.

KOKOREÇÇLER ÇARISI

ehrimizin farkl birçok yerinde, mahalle aralarnda kokoreç ve köfte sat yapan esnaf bir araya toplayarak Türkiye’de bir ilke imza atyoruz. Yatrm bedeli 500 BN TL olan, 22 DÜKKÂNIN yer ald çar da esnafmz bundan böyle, mahalle aralarnda deil, daha nezih hijyen bir ortamda vatandalarmza hizmet verecek.

DEVLET HASTANESNE KRE

Seçim vaatlerimiz arasnda bulunan geleceimizin teminat yavrularmzn ruhsal, zihinsel ve fiziksel geliimleri için düündüümüz “Çocuk Kreleri”nin ilkini Afyonkarahisar Devlet Hastanemizin yannda bulunan araziye yapacaz. Yatrm bedeli 1.6 MLYON?TL olan kreimizde, bilimsel temal oyun bahçeleri ve kum havuzlar olacak. Kreimiz Çocuklarmzn el kol becerilerinin ve zihinsel aktivitelerinin gelimesine katk salayacak.

KUZEY KOLLEKTÖR HATTI TAMAM

Atksu Artma Birlii ile Devlet Su leri Genel Müdürlüü  arasnda imzalanan protokol kapsamnda yapmna balanan Afyonkarahisar Kuzey Atksu Toplama Hatt inaat tamamland. Yatrm bedeli yaklak 50 MLYON TL olan kolektör hatt Afyonkarahisar Belediyesi, Atksu Artma Birlii Teknik Ekibi ve DS Teknik Heyeti ile imzalanan protokolle devreye alnd.

PARK VE YEL ALANLARIMIZA BÜYÜK ÖNEM VERDK

Rekreasyon ve park alan düzenleme çalmalarna geride braktmz sürede büyük hz verdik. 2019 Mart ayndan bu yana ehrimizin dört bir yanna 145 Bin metrekare yeil alan, 36  ADET PARK 750 BN ADET KILIK, 750 BN  ADET YAZLIK ÇÇEK dikerek Afyonkarahisar’ adeta bir yeil vadi ve çiçek bahçesine dönütürdük.

PARK, BAHÇE ve YEL ALAN ÇALIMALARIMIZ

1) 41 Adet park yaptk, 5 adet parkmz yapm aamasnda,

    18 adet parkmzn da ihale süreci devam ediyor

2) 995 Adet mezar

3) 145.000m2 çim ekimi

4) 145.000m2 otomatik sulama tesisat

5) 1.050.000 Adet mevsimlik çiçek

6) 100.000 Adet gül dikilmitir.

7) 38 Takm açk alan spor aleti

8) 51 adet çocuk oyun grubu

9) 25.000 m2 kauçuk

10) 9 adet hal saha

11) 1 Adet çim saha

12) 8 Adet basket sahas

 13) 11.500 metre yürüyü yolu yapld.

14) 34 km’lik bisiklet yolu ihale sürecinde

15) 80 bin metrekare gençlik kamp merkezi ihale sürecinde

16) Yenice Mahallesi spor merkezi yapm ihale sürecinde.

SAHPATA SPOR SALONU

Sahipata Mahallesi’ndeki Kapal Spor Salonu inaatnn tamamlanmas konusunda Gençlik Spor Bakanmz Muharrem Kasapolu her türlü destei veriyor. naatn tamamlanmas konusunda 10 MLYON TL hibe alnacak.

SOKAK SALIKLATIRMA ÇALIMALARIMIZ

Seçim vaatlerimiz arasnda bulunan Sokak Salklatrma Projelerine büyük önem vererek “Eski Afyon” olarak bilinen tarihi konaklarmz aslna uygun hale getirmek adna çalmalarmz tüm hzyla yürütüyoruz. Yatrm bedeli 12 MLYON TL olacak sokak salklatrma çalmalarmz tamamlandnda bölgeye yeni bir çehre kazandracaz.

SPOR LSES

Seçim vaatlerimizden olan Kocatepe Spor Kompleksinde hizmete sunulacak Spor Lisesi’nde zemin etüt çalmalarna baland. 16 derslik, 8 idare odas, 3 fen laboratuvar, 1’er adet resim, müzik derslii, çok amaçl salon, beden eitimi salonu, kütüphane, rehberlik servisi ve kantini ile Türkiye’nin en donanml Spor Lisesini ehrimize kazandracaz.

MODERN EHR KÜTÜPHANES

Kültür ve Turizm Bakanl Vakflar Bölge ve Genel Müdürlüü ile yaplan görümeler neticesinde 2. Vakf han yklarak yerine Millet Kraathanesi (Modern Kütüphane) yapacaz.

ÜST GEÇTLERMZ SÖZ VERDK YAPIYORUZ

Seçimlerden önce söz verdiimiz gibi yaya trafiini rahatlatma adna engelli bireylerin, yallarn ve çocuklarn ulamlarn güvenli hale getirmek adna Atatürk Caddesi okullar bölgesine 1,8 MLYON TL yatrm bedelli ayn anda 16 kiinin binebilecei asansörlü üst geçiti hizmete açtk, ikinci üst geçitin ihalesini gerçekletirdik.Yatrm bedeli 2,3 MLYON TL’dir.

‘ASKIDA TABLET TV’ KAMPANYASI

Örencilerin, uzaktan eitime kolay eriebilmeleri için balatt ‘Askda Tablet- TV’ kampanyasnda baaryla tamamladk. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatyla balatlan kampanyada hak kazanan örenciler yaplan titiz incelemeler neticesinde belirlenerek datld.

COVD 19 LE MÜCADELE

Covid 19 ile mücadele kapsamnda temizlik ve dezenfeksiyon çalmalar ehrimizin dört bir yannda aralksz sürdürüyoruz. 

ENGELL KARDELERMZN YANINDAYIZ

Afyonkarahisar’da her yatan insann yaam kalitesini arttrmaya yönelik çalmalarmzda evlerinden çkamayp yalnzca yakn aile bireyleri ile birlikte olan engelli kardelerimizi unutmuyoruz. Engelli kardelerimiz için bu güne kadar 63 adet akülü 58 adet tekerlekli sandalye dattk. Bu sürecin ardndan toplu bir datm daha yapacaz.

GÖNÜLLERE DOKUNMAYA DEVAM EDYORUZ

Sosyal belediyecilik anlay gerei bakma muhtaç kiilere yönelik Evde Bakm Hizmetine devam ediyoruz.

GASTRONOM EHR OLDUK

Gastronomi alannda 2019 UNESCO Yaratc ehirler A’na dahil olduk. Dünyada Gastronomi Marka ehir unvann alan  36 ehirden biri olmaktan büyük gurur duyuyoruz.

TÜM TÜRKYE’YE LEZZET PAKET GÖNDERDK

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in öncülüünde ehrimizin tescilli mehur lezzetleri Cumhurbakanmz Recep Tayyip Erdoan, TBMM Bakan Mustafa entop, MHP Genel Bakan Devlet Bahçeli, TBMM Milletvekillerine, Büyükelçilere, 81 l Valisine ve Belediye Bakanlarna Gastronomi ehri Afyonkarahisar’dan lezzet paketi dattk.

AFYON MUTFAINI DÜNYA TANITTIK

TV8’de yaynlanan, milyonlarca izleyici kitlesine sahip MasterChef Türkiye programnn Zafer Haftas Özel Bölümü, Gastronomi Alannda UNESCO’nun ‘Yaratc ehirler A’na dahil olan Afyonkarahisar’da çekildi. TV 8 verilerine göre yaynlanan programmz yaklak 40 milyon izleyici kitlesine ularken, Youtube ve sosyal medya mecralarnda da büyük yank uyandrd.

LEZZETLERMZ TESCLLENYOR

Corafi iaret tescili için bavuruda bulunduumuz birçok ürünümüzün Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) tarafndan tescil belgesini aldk. 

KORONAYA KARI VTAMN DESTE

Covid-19 nedeniyle karantinada bulunan vatandalarmzn baklk sisteminin güçlendirmek amacyla hazrladmz vitamin destek paketlerini her gün yaklak ortalama 80 aileye ulatrdk.

SOKAKTA ENLK VAR

Pandemi dolaysyla evlerinden çkamayan vatandalarmza bayram ayana getirdik.  23 Nisan, 19 Mays gibi ulusal bayramlarmz ile dini bayramlarmz olan Ramazan ve Kurban Bayramnda halkmzn özel sürprizler hazrladk.

ZMEM DEFTER

Bir Osmanl gelenei olan zimem defteri uygulamamz hayata geçirmenin mutluluunu yayoruz. Muhtelif Mahallelerimizde bakkalarmzn zimem (veresiye) defterlerini hayrseverlerimizin desteiyle satn alarak ihtiyaç sahiplerine bir nebze daha destek olduk, olmaya da devam ediyoruz.

ARABADA SNEMA- KONSER

Kültürel ve Sanatsal faaliyetlerimize pandemi günlerinde de ara vermeden devam ediyoruz. ehrimizde bir ilki gerçekletirerek COVID-19 tedbirleri kapsamnda sinema salonlarna gidemeyenler için  “açk hava sinemas” etkinlii ile arabada konser etkinlii düzenlendik.

ATV VE UTV TUTKUNLARININ ROTASI GZEML EHR AFYON

Afyonkarahisar, “Gizemli ehir Afyon” gezisi kapsamnda Türkiye genelinden ATV ve UTV

merakllarn arlad. Afyonkarahisar Valilii, Belediyemiz ve Anadolu Motor ve Doa Sporlar Kulübü tarafndan organize edilen “Gizemli ehir Afyon” gezisinin ehrimizin tantm adna büyük ilgi gördü.  Önümüzdeki süreçte de doa sporlarna desteimiz artarak devam edecek.

ÇÖLYAK HASTALIININ FARKINDAYIZ, HASTALARIMIZIN YANINDAYIZ

ehrimizde çölyak hastas vatandalarmza, glütensiz ürünlerin yer ald gda paketi desteinde bulunuyoruz.  Afyon Salk Bilimleri Üniversitesi’nin katklaryla, glütensiz gda temininde sknt yaayan çocuklarmza bundan böyle rutin olarak gda paketi desteinde bulunuyoruz.

ENSTRUMAN KURSLARI ÇN SEÇMELER TAMAM

Kültürel ve sanatsal deerlerimizi yaatmak gelecek nesillere aktarmak amacyla kurulan Kültür Sanat Akademisi çalmalarna aralksz devam ederken, enstrüman kurslarnda seçmeleri yaptk.

GÖNÜL BELEDYECL ARTIK CEBNZDE

WhatsApp, Telegram ve BP letiim Hatt kurduk. Vatandalarmz istek talep ve önerilerini buradan bizlere 7/24 iletebiliyor.

FTARI VATANDAIMIZIN AYAINA GÖTÜRDÜK

Pandemi dolaysyla toplu iftarlarn yaplmad ehrimizde iftar menüsünü vatandamzn ayana götürdük. Belediyemiz Sosyal Tesislerinde hazrlanan yemekler, ihtiyaç sahibi ailelerimizin yan sra, güvenlik güçleri, salk çalanlar ve iftar saatine yetiemeyen günde bin vatandamza ikram edildi.

ÖRENCLERMZE NTERNET PAKET

Pandemi dolaysyla uzaktan eitime devam eden gençlerimize internet paketi hediye ediyoruz.

KULÜPLERMZN YANINDAYIZ

Belediyemiz olarak sporun ve sporcunun her zaman yannda olmaya devam ediyoruz. ehrimizi profesyonel liglerde temsil eden AFJET Afyonspor, Afyon Belediye Basketbol ve Yünta Voleybol Takmmza maddi ve manevi her türlü destei veriyoruz. 

HZMET VATANDAIMIZIN AYAINA GETRDK

Gönül belediyeciliini ehrin her alanna yanstmaya çalan Belediyemiz hizmetlerini vatandann ayana götürüyor. Mobil Vezne Aracmz tahsilat ilemlerinin yannda vatandalarmzn talep ve öneriler için semt pazarlarnda sabit bir ekilde hizmet veriyor. Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlk ve Sosyal Hizmetler Müdürlüü tarafndan hazrlanan mobil araç, vatandalarmzn hem istek ve ikâyetlerini toplamak hem de Belediyemize bal tüm tahsilat ilemlerini Belediye’ye gelmeden yapabilmelerini salamak amacyla hizmet veriyor.

OFF-ROAD TUTKUNLARI AFYON’DA BULUTU

Türkiye’nin farkl ehirlerinde yaayan off-road tutkunlar, Afyonkarahisar’da bulutu. Termal Turizminin yan sra salk, spor ve motor sporlarnn üssü olarak adrenalin ve macera tutkunlarnn dikkatini çeken Afyonkarahisar, doada zor koullarda araç kullanan off-road merakllarna ev sahiplii yaptk.

PAA CAM’N BADETE AÇTIK

Afyonkarahisarllar’n hasretle bekledii Paa Camii  tarihimizin en önemli dönüm noktalarndan olan biri olan stanbul’un Fethi’nin 567. Yl dönümünde ibadete açtk. Ecdadn mirasna sahip çkarak Paa Camii’nin yapmna destek olan tüm hayrseverlerimize teekkür ederiz. Halkmzn talepleri dorultusunda ibadethanelere desteimiz devam edecek.

SOKAK HAYVANLARINI UNUTMUYORUZ

COVID-19-tedbirleri kapsamnda gerek hafta içi gerekse hafta sonu uygulanan sokaa çkma kstlamas nedeniyle yiyecek ve içecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanlarn unutmuyoruz. Veteriner leri Müdürlüümüzce görevlendirilen personelimiz tarafndan mama datyoruz.

ÇEVRE HZMETLER BRLNE ÜYE BELEDYELERE KONTEYNER DESTE

Afyonkarahisar li Çevre Hizmetleri Birlii, üyesi olan 59 belediye ve l Özel daresi’ne çöp konteyneri desteinde bulunduk . Toplamda 1280 adet çöp konteyneri alm yapan Birlik, konteynerleri üye belediyelerine ulatrarak hizmetlerine sundu. Böylelikle Birliin üye belediyelerine son 1 yl içerisinde yapm olduu maddi destek 13 milyon liray geçti.

SARAYDÜZÜ KAMP ALANI OLACAK

Orman letme Müdürlüüne ait Bayramgazi Köyü Saraydüzü mevkiinde bulunan mesire alan, turizm arlkl rekreasyon amaçl kullanlmak üzere 20 yllna Belediyemize tahsis edildi. 488 dönümlük alan içerisinde gözlem kulesi, kr kahvesi yer alrken, çocuk oyun alanlar, yöresel ürünler sat yeri, otopark, spor salonu, kameriye, ibadethane, kr lokantalar ve kr kahvesi gibi ünitelerin yaplmas planlanyor. Tesisler için harcanacak yatrm bedelinin 5 milyon liras Gençlik ve Spor Bakanl tarafndan karlanacak.

ETME SINIRSIZ DESTEK

Sosyal Belediyecilik alannda büyük hizmetlere imza atan Belediyemiz, geleceimizin teminat olan örencilerimize verdii burs desteini pandemi döneminde de sürdürürken, maddi durumu yetersiz olan örencilerimize krtasiye malzemesi dattk. ehrimizde yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklarmz da unutmadk mont ve bot ihtiyaçlarn karladk.

ESNAFIMIZIN YANINDA OLDUK

Pandemi döneminde genelge kapsamnda faaliyetlerini durduran ve kstlanan esnafmzn yannda olduk.  Aralarnda kahvehane, kraathane, okul kantini, lokanta, restoran ve köftecilere ve Berberler ve Kuaförler Odasna kaytl esnafmza BN TL nakdi destekte bulunduk.  Genelge kapsamnda iyerini kapatmak zorunda kalan belediye kiracs konumundaki esnafmzdan, 8 AY BOYUNCA KRA almadk.  Bu süreçte Belediyemiz kasasndan 2 MLYON TL’yi bulan kira bedellerinden fedakârlk yapm olduk. 

KULÜPLERMZN YANINDAYIZ

Sporun ve sporcunun her zaman yannda olmaya devam ediyoruz. ehrimizi profesyonel liglerde temsil eden AFJET Afyonspor, Afyon Belediye Basketbol ve Yünta Voleybol Takmmza maddi ve manevi her türlü destei veriyoruz. 

80’E YAKIN KULÜBÜ AIRLADIK

Afyonkarahisar Spor Kompleksi’nde, Türkiye’nin köklü kulüplerinin yan sra Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve yurt dndan gelen takmlarla birlikte 80’e yakn kulüp yaz kampn Afyonkarahisar’da geçirdi.

EFFAF VE HESAP VERLEBLR BELEDYECLK ANLAYII

Belediyemiz, effaf ve hesap verilebilir belediyecilik anlay dorultusunda tüm i ve ilemlerini www.afyon.bel.tr adresinden yaynlyor. Web sayfamzda  bulunan effaflk ve hesap verilebilirlik butonunda açlan meclis faaliyetleri, ihale ve sosyal yardmlara ilikin raporlar düzenli olarak güncelleniyor.

EHT ALELERNN HER DAM YANINDAYIZ

Afyonkarahisar Belediyesi öncülüünde, Aile Çalma ve Sosyal Hizmetler l Müdürlüü ve Türkiye Harp Malulü Gaziler ehit Dul ve Yetimleri Dernei Afyonkarahisar ubemizin katklaryla hazrlanan 2021 Yl ehitler Takvimi yaynland.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu