Afyon Haber

BAŞKANIMIZ MEHMET ZEYBEK´İN RAMAZAN AYI MESAJI

BAKANIMIZ MEHMET ZEYBEK’N RAMAZAN AYI MESAJI

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Ramazan Ay dolaysyla bir kutlama mesaj yaynlad.On bir ayn sultan olan ve Müslümanlarn büyük bir özlemle bekledii Ramazan- erif’in tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi cokular getirdiini ifade eden Zeybek Bakan “Zengin ile fakir arasnda bir köprü kurulduu deerli bir aydr Ramazan ay. Karlkl hogörünün, güvenin, dayanmann ve yardmlamann olduu yerde huzur vardr, bar vardr. Ramazan aynn insanlar arasnda birlik ve beraberlik balarnn güçlenmesinde büyük katks vardr. Toplum olarak bizi biz yapan güzel deerlerimiz ve geleneklerimiz Ramazan aynda yeniden güçlenir ve kuvvetlenir” dedi.

               Ramazan- erif’in tüm bereketi ile yüreklere mutluluk ve manevi cokular getirdiini ifade eden Bakanmz Zeybek, Ramazan Ay zengin ile fakir arasnda bir köprü kurulduu deerli bir ay olduuna dikkat çekti. Zeybek kutlama mesajnda u ifadelere yer verdi; “Karlkl hogörünün, güvenin, dayanmann ve yardmlamann olduu yerde huzur vardr, bar vardr. Yine Ramazan Aynn insanlar arasnda birlik ve beraberlik balarnn güçlenmesinde büyük katks vardr. Toplum olarak bizi biz yapan güzel deerlerimiz ve geleneklerimiz Ramazan aynda yeniden güçlenir ve kuvvetlenir. Birlik ve beraberlik ruhuyla rahmetin ve mafiretin dorua ulat 11 ayn Sultan Ramazan Ay’na giriyoruz. Bizler istiyoruz ki, komusu açken tok yatmayan bu millet, Ramazanda da kardelerine merhamet elini uzatsn. Uzatsn ki; ‘nsanlarn en hayrls insanlara faydal olandr’ hadisinin sadece sözde kalmadn, yüreimizi ortaya koyarak bu sözün gereini nasl yerine getirdiimizi dün olduu gibi bugün de tarihe not düelim.”

             COVD-19 salgn ile mücadelenin geçtiimiz yldan itibaren devam ettiini söyleyen Bakanmz Zeybek, “Tüm dünyay etkisi altna alan ve ülkemizde de can kayplarna neden olan COVD-19 salgn ile mücadelemiz devam ediyor. Salgn yenmemiz için maske, mesafe ve temizlik kurallarna uymalyz. Ramazan ay dolaysyla ehrimizde birlik ve beraberlik ruhu ile zorda kalan kardelerimizle ekmeimizi bölümeye devam edeceiz. COVD-19 salgn balad ilk günden itibaren belediye olarak halkmzn ve esnafmzn yannda olmaya devam etti. Hayrseverlerimizin destekleri ile ‘Karde Eller Sofrada Buluuyor’ projesini hayata geçirdik. Mübarek Ramazan aynda da ihtiyaç sahibi ailelerimize belediyemiz öncülüünde hayrseverlerimizin destei ile ulatracaz. Halkmzn yannda olamaya devam edeceiz” diye konutu.

           Ramazan aynda tutulan oruçlarn kabul olmas temennisinde bulunan Bakanmz Zeybek, “Mukaddes kitabmz Kur’an- Kerim insanlk âlemine bu ayda inmi, bin aydan daha hayrl olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer alm ve oruç tutulmas bu ayda farz klnmtr. Bu ayda insanlar tuttuklar oruçlarla hem bedenlerinin ükrünü yapm hem de aç ve yoksullarn halini daha iyi anlam olurlar. Bu nedenle Ramazan paylama ve dayanmaya vesile olan bir aydr. çinde bin aydan daha hayrl Kadir Gecesi’ni bulunduran Ramazan Ay’nn ehrimize, ülkemize ve slam Âlemine, tüm insanla salk bata olmak üzere bar, kardelik ve huzur getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu