Afyon Haber

BAŞARILI PROGRAM YAPIMCISI MÜGE ANLI´DAN LEZZETLERİMİZE ÖVGÜ

 

BAARILI PROGRAM YAPIMCISI MÜGE ANLI’DAN LEZZETLERMZE ÖVGÜ

            Lezzetin, Termalin ve Zafer’in bakenti olan Gastronomi ehrimiz Afyonkarahisar’mzn yöresel lezzetlerini tantmaya ve duyurmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin baarl sunucusu ve deneyimli yapmcs Müge Anl ve ekibine dünyaca ünlü Afyon Lokumu ikram ettik. Baarl yapmc Müge Anl, canl yaynda Afyonkarahisar’n lezzetleri ve Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’ten övgüyle söz ederek ikramlarndan dolay teekkür etti.

        Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek sosyal medya hesabndan yapt açklamada Müge Anl’ya desteklerinden dolay teekkür etti. Zeybek Bakan “Türkiye’nin baarl sunucusu ve deneyimli yapmcs Müge Anl hanmefendiye ve ekibine dünyaca ünlü Afyon Lokumu ikram ettik. Kendisi sa olsun büyük bir incelik ve nezaketle canl yaynda güzel ehrimizden bahsetti. Afyonkarahisarl hemehrilerimiz adna afiyet bal eker olsun diyorum. “Müge Anl ile Tatl Sert” ekibini kadim ehrimiz Afyonkarahisar’da arlamaktan onur ve gurur duyarz” dedi.

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Müge Anl’ya gönderdii mektupta u ifadelere yer verdi;

Sayn Müge Anl

           Öncelikle sizi, Ege’nin incisi, termalin, zaferin, tarihin ve lezzetin bakenti kadim ehrimiz Afyonkarahisar’dan en içten duygularmzla selamlyor, baarlarnzn devamn diliyorum. Lokum, kaymak, sucuk, haha gibi bilinen mehur lezzetlerinin yan sra 600’e yakn yöresel yemek çeitlilii ile tam bir gastronomi cenneti olan Afyonkarahisar, 31 Ekim 2019 tarihinde gastronomi alannda UNESCO’nun Yaratc ehirler A’na dâhil oldu. Gaziantep ve Hatay’n ardndan ülkemizin üçüncü Unesco Gastronomi ehri olan Afyonkarahisar artk; termal, salk, kongre ve doa turizminden sonra gastronomi turizmine de kap aralad ve tescilli mutfan tüm dünyaya duyurmaya balad.

         Sizin de özellikle Afyon Lokumumuzu çok sevdiinizi, yaynlarnz srasnda bir süredir duyuyor ve çok mutlu oluyoruz.Bu vesileyle ilk etapta tatmanz için gönderdiimiz, içerisinde bata Afyon Lokumu olmak üzere, ehrimizin seçkin markalarnn ürettii yöresel lezzetlerimizi inallah bir gün Afyonkarahisar’da birlikte tatmay umut ediyor, size ve ekibinize salk ve afiyetler diliyorum” dedi.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu