Afyon Haber

AHİLİK KOMİTESİNDEN BELEDİYEMİZE ZİYARET (VİDEO HABER)

AHLK KOMTESNDEN BELEDYEMZE ZYARET

            Ahi Evran- Veli Hazretlerinin ansna 13 – 19 Eylül tarihleri arasnda düzenlenen Ahilik Haftas nedeni ile Belediye Bakan Vekilimiz Fatih apç,  makamda Ahilik Komitesini kabul etti.

Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birlii (ESOB) Bakan Abdülkadir Konak öncülüünde gerçekleen ziyarete Ticaret l Müdürü Ferhat Sümer, ATSO Yönetim Kurulu Bakan Yardmcs Mustafa Gül, ATSO Meclis Kâtip Üyesi Osman Erdem ve Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi Müdürü Mustafa Büyükben katld. Ziyarette, Ahilik Haftas etkinlikleriyle ilgili Bakan Vekilimiz Fatih apç’ya bilgi veren ESOB Bakan Abdülkadir Konak, hafta boyunca Ahilik kültürünün yaatlmas ve gelecek nesillere aktarlmas için yapacaklar etkinlikleri aktard.

            Esnaf odalarnn tamamyla her konuda ibirlii içinde çaltklarn vurgulayan Bakan Vekilimiz apç, tüm esnaf ve sanatkârlarn Ahilik Haftas’n kutlayarak, bu haftann esnaflar arasndaki birlik ve beraberlii arttrmas temennisinde bulundu. Bakan Vekilimiz Fatih apç, ESOB Bakan Abdülkadir Konak’a ziyaretlerinden dolay teekkür etti.

                KONAK’TAN BELEDYEMZE TEEKKÜR

            ESOB Bakan Abdülkadir Konak ise Belediyemizin vermi olduu desteklere dikkat çekerek; “Ahilik haftas nedeni ile bizleri kabul ettii için Bakan Vekilimiz Fatih apç’ya teekkür ediyoruz. Ahilik 9 asrlk bir gelenek. Asrlardr yaayan ve dünyaya mal olmu bir gelenek olan ahilik haftasn unutturmamak için etkinlikler yapyoruz. Ahilik haftas tüm Türkiye genelinde kutlanyor, ehrimizde de kutlamalara destek veren belediyemize ükranlarmz arz ediyoruz. Ahilik haftas kutlu olsun.” diye konutu.

 

HABERN VDEOSU ÇN TIKLAYINIZ 

https://we.tl/t-JivvWXFKuF

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu