Afyon Haber

AFYONKARAHİSAR BİSİKLET ŞEHRİ OLACAK

AFYONKARAHSAR BSKLET EHR OLACAK

         Doa dostu ve insan odakl hizmetlerini aralksz sürdüren Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ile yeni bir proje daha hayata geçiriliyor. Bu kapsamda ehrimize ilk etapta 23 km’lik bisiklet yolu kazandrlacak. 

         Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, ekipleri ile birlikte ehrimizde salkl bir yaam, sürdürülebilir bir çevre için alternatif ulam arac olan bisiklet kullanmnn yaygnlamas için dümeye bast. ehrimizi bisiklet yollar ile buluturmak için harekete geçen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ile yol için zemin çalmalar balad. Belirlenen rota dâhilinde mavi yollar çalmalar ile birlikte ksa sürede hizmete açlacak. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; Bakan Yardmcmz Benol Kaplan ve Park ve Bahçeler Müdürü Bar Dal ile birlikte mavi yol için yaplan çalmalar yerinde inceledi. Bakanmz Zeybek, Cahar Dudayev Caddesi’nden balayan bisiklet yolu çalmalar hakkn da bilgi ald.

LK ETAPTA 23 KM’LK BSKLET YOLU YAPILACAK

         Proje çalmalar tamamlanan bisiklet yolu güzergâh Cahar Dudayev Caddesinden balayarak oteller bölgesine kadar devam edecek. Bisiklet yolunun rotasnda Cahar Dudayev Caddesi, Akarçay, Masal Dünyas Park, Oteller Bölgesi, Zafer Stadyumu, Polis Moral Eitim Merkezi ve Afium gibi ehrin önemli noktalar yer alyor. Çevre ve ehircilik Bakanl tarafndan da desteklenen bisiklet yolu projesi 2 metre geniliinde 23km uzunluunda olacak. lk etap çalmalarnn tamamlanmas ile hedef ikinci etapla bisiklet yolu uzunluunu artrmak olacak. Ksa sürede çalmalarn tamamlanarak bisiklet yolunun Kasm ay içinde halkn hizmetine sunulmas planlanyor. Hedef pratik, güvenli, salkl ve elenceli yeni bir alternatif ulam sistemini halkn hizmetine sunmak.

“ÜRETKEN BELEDYECLK ANLAYII LE ÇALIIYORUZ”

         Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek inceleme ziyareti ardndan yapt açklama; “Bisiklet Yolu projemiz Afyonkarahisar’mz adna çok fayda salayacak, kent imajna ve prestijine de deer katacak. ehrimizin her yann cazibe merkezi haline getirmek için yeni projeler üretiyoruz. Bisikletle ulam kolaylatrmak adna balattmz bu projede ilk etapta 20 km’lik bir mavi yol yapacaz. Ardndan uygun noktalara da bisiklet yolu kazandrmak adna çalmalarmz devam ettireceiz. Hedefimiz bu projeyi ehrimizin geneline yaymak. Üretken belediyecilik anlayn kendimize iar edinerek durmadan çalyoruz. Hem çevre ve doaya faydal bir proje olacak hem de yerli ve yabanc turistlerimizin oteller bölgesinden ehir merkezine olan ulamnda kolaylk salam olacaz. Kadim ehrimiz Afyonkarahisar’da bisiklet yolu olmas hem turizm açsndan hem de yerel halkn sosyal aktivitesi bakmndan önemli. Afyonkarahisar’ dünya standartlarnda bir bisiklet yoluna kavuturmann mutluluu içindeyiz. Bu yolun hayata geçmesinde emei olan ekiplerimize teekkür ediyorum.”

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu