Eğitim

Afyon Eğitim-Bir-Sen Divan Kurulu Toplantısı Gerçekleştirdi

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube Genişletilmiş Şube Divan Kurulu  Toplantısı maske, uzaklık ve hijyen kuralları kapsamında gerçekleştirdi.

Toplantıya; Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman, Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar, Afyonkarahisar Şube Yönetimi, İlçe Başkanları ve Yönetimleri, Disiplin ve Denetleme Kurulu, Kadınlar Komisyonu Başkan ve üyeleri katıldı.

Açış konuşmasını sağlayan Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan:
“Salgın sürecinde bir senesi geride bıraktık. Sevdiklerimizi, dostlarımızı, arkadaşlarımızı kaybettiğimiz sorunlu bir proses yaşadık. Genel Başkan Yardımcımız Mithat Sevin ağabeyimiz başta olmak üzere bu proseste yaşamını yitiren bütün kardeşlerimize Rabbimizden rahmet diliyorum.

Her türlü olumsuzluğa, salgınla beraber hayat sürdüğümüz zor devreye karşın senemadık, mücadeleye devam ediyoruz. Eğitim Bir-Sen olarak, çalışmalarımızı ve gayretimizi sürdürdük. Haftalık olağan idare kurulu toplantılarımızdan şube divanlarımıza kadar Genel Başkanımız Sayın Ali Yalçın’ın ifadelerinde yer bulduğu durumuyla “Camdan ama candan” devam ettik. Süreci sendikal mücadelemizin ve eğitim çalışanlarının lehine evirecek yol ve yollarla fırsata çevirmenin gayretinde olduk.

Projelerimizi tamamladık, yenilerini yaşama geçirdik.
“Bir Dilek Bir Yetim Bir Yetimhane” projemiz kapsamında Afyonkarahisar’da 32 yetimin bir hayalini/dileğini gerçekleştirdiğimiz gibi Çad’ ın baş kenti Encemine’de yapımını tamamladığımız “Erol Battal Kız Yetimhanesi’nin” açılışını Genel Sekreterimiz Sayın Latif Selvi Başkanımızla gerçekleştirerek 32 yetim kızımızın yüzlerinde tebessüm açmasına, istikbale ümitle bakmasına beraber vesile olduk.

5.Ödüllü Kitap Okuma Yarışmamızın Afyonkarahisar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile protokolünü imzalayarak besmelesini çektik, geçen hafta “Kitap Dağıtım Törenini” gerçekleştirerek bu sene itibariyle 5 senede toplamda 40 binin üstünde kitabı merkez ilçede ortaokul ve liselerimizin kütüphanelerinde öğrencilerimizle buluşturduk. Milli ve manevi değerlerimizi önceleyen eserlerle hem eğitime hem geleceğimize değerli bir katkı sunma olanağı bulduk. Göz bebeğimiz  olarak ifade ettiğimiz Ödüllü Kitap Okuma Yarışmamız gelenekselleşme yolunda marka bir projeye dönüşmüş durumda.

Göreve geldiğimiz günden bugüne 20 bin kilometrenin üstünde yol kat ederek yüzlerce eğitim kurumumuzda binlerce eğitim çalışanı kardeşimizi ziyaret ettik, durmaksızın alanda, sahada olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Muammer Karaman:
“Eğitim Bir-Sen olarak özlük ve istiklal mücadelemizin yanısıra aynı vakitte bir vefa hareketiyiz. Pandemi sürecinde yapılan vefa gruplarında bizim arkadaşlarımız gönüllü olarak  ön saflarda vazife almışlardır. Bizler dünyanın neresinde bir mazlum, mağdur, hakkı ve hukuku ihlal edilen insan varsa bütün gücümüzle onların yanısıra zalimlerin karşısında olduk ve olmaya devam edeceğiz.

15 Temmuz’da destan yazan bir örgütız. Eli böğründe kalıp sonradan hikâye yazan bir örgüt olmadık. Bankamatiğe ve markete koşanlara inat, yurtı 1 dolara satanlara karşı, bu bir yurt savunmasıdır dedik ve sokaklara çıkarak direnişe liderlik ettik.

Bizler Filistinli kardeşimizin  alanlarda sesi olurken, Doğu Türkistanlı kardeşlerimizi kucaklarken, Pakistanlı sel ve depremzede kardeşlerimize el uzatırken, Somalili ve myanmarlı gereksinim sahiplerinin yardımına koşarken, Van depreminde, Elazığ depreminde, İzmir depreminde, Samsun sel felaketinde zarar görenlere imkanlar ölçüsünde yardım ederken; insanlığa, milletimize ve kamu vazifelilerine her alanda hizmet etmeyi kendimize bir vazife bildik.

Afyonkarahisar örgütımız, Çad ‘da kız öğrenciler amacıyla yapmış oldukları yetimhane ile yetimlere sıcak bir yuva, Çad’da Su kuyusu açtırarak su gereksiniminin giderilmesi, Afyonkarahisar da kitap okuma yarışması ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmaya, Afyonkarahisar da yetimlerin dileklerini yerine getirerek onların mutlu olmalarını sağlamak gibi çoğu projeye imza atmışlardır. Afyonkarahisar örgütımıza çoğu hususta liderlik ettiği amacıyla teşekkür etmek istiyorum.

Sendikal birikim ve hatıraları önemsiyoruz.
Bunun bir sonucu olarak sendikal hatıralar kitabımız yayınlandı. Kitaplarımızı okuyalım ve okutalım. Bugüne kadar yaşadıklarımızı bundan ileri proseslerde de paylaşalım. Bizden ileri kUşak, genç arkadaşlarımız hatıralarımızı okuyarak yeşerecekler ve jenerasyondan kuşağa aktaracaklar. Geçmişte yaşananları numune ve rehber alarak bayrağı daha ileriye taşıyacaklardır.” dedi.

Divan üyeleriyle soru yanıt şeklinde devam eden toplantı, gündeme dair değerlendirmelerle nihayete erdi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu