Eğitim

Kocatepe İlkokulu’nda Uzaktan Baba Buluşmaları Eğitimi

Kocatepe İlkokulu Müdürü açıklama yaptı

Kocatepe İlkokulu Okul Müdürü Anıl YUVKA yapılan baba buluşmaları eğitimiyle ilgili şu açıklamaları yaptı; “Okulumuz Psikolojik Danışmanı Osman KANAT tarafından okul öncesi eğitim alan öğrencilerin babalarına yönelik, baba buluşmaları eğitimi gerçekleştiriyor.

Bu eğitim ile amacımız babaların erken çocukluktan itibaren çocuklarıyla yakın ve sıcak bir ilişki kurmaları, daha demokratik bir tutum sergilemeleri, çocuklarıyla daha kaliteli zaman geçirmeleri, şiddet içeren davranışlardan uzaklaşmaları, yaşanan çatışmaları daha demokratik yollarla çözmeleri ve çocuklarıyla etkili bir iletişim kurabilmeleridir. Ayrıca çocuğun gelişim alanlarıyla ilgili bilgi sahibi olan babalar, bu sayede çocuklarının sosyal, duygusal, bedensel, zihinsel gelişim alanlarını da daha iyi destekleyebileceklerdir.

Bu eğitim bilimsel gelişmeler doğrultusunda yapılandırılan, çocuğun, annenin ve babanın duygusal ihtiyaçlarına da dönük olarak planlanmıştır. Verilen eğitim sayesinde babalar, daha ilgili ve daha bilgili olacaktır.” dedi. Eğitimin uzaktan ve gece saatlerinde gerçekleştirildiği, 11 hafta boyunca, haftada bir gün ve 1 saat olarak planlandığı ifade edildi. Ayrıca eğitime katılan babalara, AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) tarafından eğitimde kullanılmak üzere, eğitim, oyun ve kırtasiye malzemeleri gönderildiği, eğitim sürecinde bu materyallerden de yararlanıldığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu