Sivil Toplum

32 saat sürecek fizibilite eğitimi başladı – SİVİL TOPLUM

Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği (AFİKAD) olarak, STK’ların toplumun önemli bir parçası olduğunun, etkin çalışan STK yapısına sahip toplumların gelişmişlik seviyesinin de ilerlediğinin farkındayız. Fakat mevcut durumda, STK profillerine bakıldığında, gönüllülük esas bir yapıda oldukları için kurumsal kapasitelerinin yetersiz olduğu görülmektedir. Dolayısıyla çeşitli mekanizmalarla desteklenmeleri şarttır; bu mekanizmalardan en önemlisi de eğitimdir.

T.C. Zafer Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamındaki eğitimlerin bizler için çok iyi bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. AFİKAD olarak kalkınma ajansı desteği ile düzenlediğimiz  “STK’lar için Gerçekçi ve Sürdürülebilir Adımlar” fizibilite eğitim faaliyeti sonundaki kazanımlarımızın, katılımcılarımızın bundan sonraki çalışmalarında yararlı olacağını düşünüyoruz. Bugün burada Afyonkarahisar Sosyal Yaşamı Geliştirme Derneği, Afyonkarahisar Sanat ve Yaşam Derneği, Bolvadin Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi, Afyonkarahisar Valiliği ve AFİKAD’dan gelen değerli katılımcılarla birlikte bulunuyoruz. AFİKAD’ın faaliyetlerine gösterdikleri ilgi ve destek için kendilerine teşekkür ediyoruz. Ayrıca İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğümüz destekleriyle bizleri daha başarılı çalışmalar yapmaya sevk etmektedir. Bugün İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüz Sayın Nuri Ahmet Gök faaliyetimize katılarak bizleri onurlandırmış ve desteklerini bir kez daha ifade etmiştir. Sayın Nuri Ahmet Gök’e teşekkür ediyoruz.

Bizlerin gelişmesi ve toplumumuza daha faydalı faaliyetlerde bulunmamızda önemli faktörlerden biri de yerel yönetimlerin desteğidir. Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek, Afbel Termal & Spa Otel’de eğitimimizi gerçekleştirmemizi sağlamıştır. AFİKAD olarak kendisine ve Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’a destekleri için teşekkür ediyoruz.
 


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu