Afyon HaberBelediyeler

ZEYBEK BAŞKAN´DAN DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJ

ZEYBEK BAKAN’DAN DÜNYA ENGELLLER GÜNÜ MESAJI

            Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, 3 Aralk Dünya Engelliler Günü dolaysyla bir mesaj yaynlad. Zeybek Bakan mesajnda; Dünya Engelliler Günü’nün toplumsal farkndaln artmas ve engelli vatandalarn hayattan beklentilerinin karlanmasna vesile olmasn diledi.

“Dünya Engelliler Günü vesilesiyle bütün engelli vatandalarmz ve ailelerini sevgi ile selamlyorum. Belediye olarak engelli insanlarmzn sorunlarnn çözümünü önceliklerimiz arasnda gören bir anlayla, onlarn her konuda yannda olmaya ve hayatlarn kolaylatrmaya gayret ediyoruz.

‘Önce insan’ diyerek, ‘nsan yaat ki, devlet yaasn’ anlayn hakim gören yönetim anlay ile her konuda engelli kardelerimize hizmet etmekten, onlarn yüzlerini güldürmekten geri durmuyor, hassasiyet gösteriyoruz. Sosyal Belediyecilik anlaynn gerei olarak özel gereksinimli bireylerimiz için yardm çalmalar bata olmak üzere aktivitelerle de engelleri ortadan kaldracak çalmalara imza attk.

Engelli kardelerimizin sosyal hayatna ve istihdamna katk salamaya vesile olacak Türkiye’de bir ilk olan Engelsiz Gastronomi Mutfa ve Terapi Merkezi’ni ina ettik. Böylesine anlaml ve özel bir günde;  engelli kardelerimizin çalabilecei, elenceli vakit geçirebilecei, adeta onlarn ikinci evi olacak bu önemli yatrm ksa sürede hizmete sunacak olmann müjdesini vererek, heyecan ve mutluluumu paylamak istiyorum.

Engelli kardelerimiz, spor, sanat, edebiyat, siyaset, eitim ve i dünyas da dâhil olmak üzere hayatn her alannda tüm topluma örnek olacak ilere imza atmaktadrlar. Bu kardelerimizin, zorluklar aarak elde ettikleri baarlar ise bizleri gururlandrmaktadr. Bu düünceler ile 3 Aralk’n engellilere yönelik farkndaln artmasna ve daha fazla sorumluluk alnmasna vesile olmasn temenni ediyor, tüm engelli vatandalarmza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve salkl bir ömür diliyorum.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu