Afyon Haber

ZEYBEK BAŞKAN´DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

ZEYBEK BAKAN’DAN BABALAR GÜNÜ MESAJI

         Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yaymlad.Mesajnda babalarn fedakârln ve karlksz sevginin simgesi olduunu belirten Zeybek Bakan, tüm babalarn ve baba adaylarnn babalar gününü kutlad.

         Bakanmz Mehmet Zeybek mesajnda u ifadelere yer verdi: “Babalarmz; bizlere hayatn anlamn, zorluklarla baa çkmay, güzellikleri paylamay öreten, ailenin koruyucusu ve kollaycs olan en deerli varlklarmzdr. Onlara layk iyi birer evlat olmak, sevgi ve sayg göstermek, hepimiz için yerine getirilmesi gereken bir vefa borcudur. Hiçbir karlk beklemeden yaam boyu varlklaryla bize güç veren, efkat ve sevgisini bizden esirgemeyen babalarmz, gelecee hazrlanmamz ve sosyal hayata atlmamz konusunda önemli yer tutar.

        Bir babay, bir anneyi sadece bir güne sdramayz, her gün onlara deerlerini, kymetlerini gösterelim. Babalar, toplumumuzu oluturan ailenin adeta çnardr. ’Baba’ kelimesi dudaktan dökülür dökülmez insann içini güven, cesaret ve huzur kaplar. Baba ailesini gözetir, korur, çekip çevirir, hanmna yolda, çocuklarna arkada olur. Babann aile üzerinde adeta bir çnar aacnn gölgesi gibi durumu vardr. Ana gibi, baba da aile için, dolaysyla toplum için hayati bir önem tar. Evlat hasreti çeken babalarmz, Allah sizlere de o duyguyu bir an önce nasip etsin. Ayrca evladn kaybetmi babalarmz, babas hayatta olmayan evlatlarmz ve en önemlisi bu cennet vatan uruna evlatlarn ehit veren babalarmz, bugün onlar da unutmayalm.

      Bu vesile ile bata, binbir emekle yetitirdikleri deerli evlatlarn vatanmz için feda eden Aziz ehitlerimizin babalar olmak üzere, hayat boyunca maddi manevi bütün imkanlarn ailesi için seferber eden, tecrübeleriyle her zaman yol gösterici olan tüm babalarn “Babalar Günü”nü kutluyor, kendilerine aileleriyle birlikte salkl, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu