Afyon HaberBelediyeler

ZEYBEK BAŞKAN KANAL 3 TV´YE KONUK OLDU

ZEYBEK BAKAN KANAL 3 TV’YE KONUK OLDU

          Bakanmz Mehmet Zeybek Kanal 3 TV’de Dobra Dobra adl programda Afyonkarahisar’mza dair yaplan yatrmlar, hizmet döneminde yaananlar ve yeni yl da hangi ilere imza atacan anlatt.

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Kanal 3 ekranlarnda yaynlanan Mehmet Emin Güzbey’in hazrlayp sunduu ‘Dobra Dobra’ programnn canl yayn konuu oldu. Gündeme dair açklamalarda bulunan Bakanmz Afyon’da hayata geçirdii yatrmlar anlatt, merak edilenleri yantlad. Özbekistan ziyaretinin ele alnd yaynn ilk dakikalarnda Afyonkarahisar ile Semerkant’n karde ehir olmasnn getirecei avantajlar, ziyaretten öne çkan balklar konuuldu.

kili ilikiler bata olmak üzere ticari ilikileri güçlendirmek istediklerini aktaran Bakanmz Özbekistan’da ki temaslarn anlatt. Mermer ve tarm bata olmak üzere pek çok konuda i adamlarmzn Karde ehir Semerkant ile ticaret potansiyeline katk salayacak bulumalar yapacan duyurdu. Zeybek Bakan; “Sadece Takent’te deil, nerede bir yenilik görsem dikkatimi çeker. ehrimizde neden uygulamayaym diye düünüp bir eyler yapmaya çalyorum. Yollardaki uygulamalar, ehircilik çalmalarn inceledim. Kendi ehrimizde de uygulamaya koymak adna aratrmalar yaptm. Takent, Buhara ve Semerkant’ta bulunan i adamlarmz Afyonkarahisar’a davet ettim. Gayemiz ehrimize yatrm yaplmasn salamak” dedi.

AFRAY HIZLI TREN PROJES LE ENTEGRE OLDU

“AFRAY’DA TEMEL ATMA ÇN DDY LE GÖRÜME YAPILACAK”

Afyonkarahisar’la ilgili 3 buçuk ylda yaplanlarn konuulduu programda Bakanmz Mehmet Zeybek 40’a yakn projenin hayata geçtiini belirtti. Zeybek Bakan; “Seçimler srasnda adaylar çkar baz eyleri yapmay vaat ediyor. Biz de 37 proje vaat ettik. Bu projelerden 30’unu gerçekletirdik. Seçildikten sonra ortaya koyduumuz ehrimize deer katacak 40 farkl projeyi de kazandrdk. Göreve geldiimizden beri 1 katrilyon 800 trilyonluk yatrm yaptk. lk projemiz AFRAY’d. Erenler bölgesindeki örencilerimizin ehir ile balantsn salamak adna banliyö hatt yapma karar aldk. Duraklarn yapld istasyonlar yapacaktk Belediye olarak, görümeler ardndan proje onayland. Hattn verimli kullanlabilmesi için AKÜ Kampüs giriinin ana kap olmas en uygunu dedim. stiareler neticesi yurtlar bölgesinden makasla paralele yolu, kampüs girii yanndaki minibüs dura önüne çkardk. Dier istasyonu da Bacm Sultan Yurdu’nun önüne yapalm, örencilerimize katk olsun diye bir çalmamz vard. O yln artlarnda gidi geli bir turda 7 liralk enerji tükettiini, bunu da örenciye yanstmadan ücretsiz ekilde Belediye olarak karlayalm istedik. haleyi alan firma tasfiyeye gitti, ihale yeniden yapld. Daha sonra hzl tren projesi de ortaya çknca Ulatrma Bakanlmz AFRAY projesinin de Hzl Tren projesine dâhil edildiini söyledi. Geçtiimiz hafta DDY Tamaclk Genel Müdürlüü ile yaplan görümede projenin temelinin atlacann sözünü aldk. haleyi alan firma ciddi bir çalma gerçekletiriyor. nallah önümüzdeki haftalarda temelini atmay, çalmalarn bir an önce balamas için DDY Genel Müdürümüzle görüme salayacaz” dedi. 

Bakanmz Mehmet Zeybek ayrca projenin yanl anlaldn konuya ilikin çkan farkl anlamalar olduunu belirterek “Vatandalarmz ehir merkezinde hafif rayl sistem olarak anlam. Bizim böyle bir sözümüz olmad. Proje hakknda yanl anlalmalar olmu. Yetkililer caddelerimizin hafif rayl sisteme uygun olmad söyledi. Örencilerimizin ehire yaknln ve katlmn artracak bir proje” dedi.  

TARH YAPILAR YENDEN KAZANDIRILIYOR

Afyonkarahisar’n tarihi yaplarnn da restore edilerek yeniden Afyonkarahisar’a kazandrldn belirten Bakanmz “her 15 günde bir açl yapacaz. Tamamlanan yatrmlarmz halkmzn kullanmna açacaz” dedi. zmir stasyonu yenileme projesi bata olmak üzere eski Gar binas olarak kullanlan yerin de Okçuluk ve Gençlik Merkezi olarak hizmet vereceini duyurdu.

EHR TRAFN RAHATLACAK ÇALIMA

Afyonkarahisar’da trafik sorununa çare bulmak adna güzergâhlarda deiiklik yaplmas için çalma yapldn aktaran Bakanmz konuya ilikin; “Afyon olarak 5 ana arter var. Mecidiye, Gazligöl Caddesi, Ordu bulvar, Ambaryolu ve Kurtulu Caddesi. Yaplamann tamamen bittii caddeler. Yolu buralarda geniletme imkânmz yok. Nüfusuna oranla en fazla tata sahip bir iliz. Toplu tama çok fazla tercih edilmiyor. Esnaf isek arabamz dükkân önüne koymak istiyoruz. Araç parklanma nedeni ile de tek araçlk geçiler oluyor. Kayseri’den ve stanbul’dan hocalarmz getirdik çalma yaptrdk. Mecidiye caddemizi ehre giri olarak düünelim Gazlgöl caddesini merkezden çk olarak, tek yön. Ordu Bulvarmz merkeze hem giri hem çk olarak düzenleyelim, Ambaryolu ehirden çk ve Kurtulu Caddesini de merkeze giri olarak diye düündük. Çalmalar yaptk. Bu ay içerisinde denemeye balayacaz. Vatandalarmzla da görütüm, baka bir imkânmz yok. Palyatif bir çözüm olabilir diye düünüyoruz” ifadelerini kulland.

“TELEFERK PROJES LE LGL HÇBR ENGEL YOK”

Bakanmzn vizyon projelerinden olan Teleferik ve Kale Çevre düzenlemesi yatrm da konuulan konular arasndayd. Zeybek Bakan çalmalarn son durumunu anlatarak proje ile ilgili hiçbir engelin olmadn vurgulad. “hale ettik, yer teslimi yapld kazlar balad, kale tepesinde Müze Müdürlüümüz ’de çalma yapt. Bulunan baz bulgular Antlar Kurulu tarafndan incelendi. u anda projenin yaplmasna engel hiçbir mani kalmad. haleyi alan firma makine motor kabin aksamnn tamamn sviçre’den alyor. Her eyin hazr olduu ifade edildi. Bu hafta içinde Müze Müdürlüü’nün çalmalar tamamlanyor. Ayaklarn temel kazlar yaplp direkler dikilecek, montaja balanacak. Mays banda iin bitirilmesi için gayret gösterilecei ifade edildi. Seçimlerden önce direkler dikilip halatlar gerilip kabinler taklacak. Ben de “nanmadlar ama yaptk” diye de paylam yapacam ifadeleri ile projedeki son durumu özetledi. 

ZEYBEK BAKAN’DAN PERSONELE MAA MÜJDES

Asgari ücretin açklanmas ardndan Belediye hizmet personelinin alaca maan da merak edilenler arasnda olduunu belirten Mega Birlik Medya CEO’su Mehmet Emin Güzbey, Bakanmz Mehmet Zeybek’e içilerin ücretinin ne kadar olaca sorusunu yöneltti. Zeybek Bakan, Cumhurbakanmzn açklad asgari ücretin üzerinde bir rakam olacan belirterek “ Sayn Cumhurbakanmzn açklad rakama ilaveten 2 bin TL’nin üzerinde çalanlarmz memnun edecek bir rakam vereceiz. Ayrca çalanlarmzn promosyonunu kuruuna dokunmadan kendimizi onlarn yerine koyarak bankalarla pazarlk yaparak güzel bir rakam çalanlarmza kazandrdk. Promosyonlar düük olanlar için de yeniden pazarlk ederek tekrar çalanlarmza kazandrm olacaz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu