Afyon HaberBelediyeler

ZEYBEK BAŞKAN DİYABETLİ ÇOCUKLAR VE AİLELERİ İLE BULUŞTU

ZEYBEK BAKAN DYABETL ÇOCUKLAR VE ALELER LE BULUTU

          Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Tip-1 Diyabetli Çocuklar Dernei’nin katlm ile düzenlenen kahvalt etkinliine ev sahiplii yapt. Bakanmz Zeybek’in, Tip-1 Diyabet rahatszl olan çocuklar ve aileleri ile bir araya geldii organizasyonda tüm dünyada hzl bir ekilde yaylan diyabete dikkat çekildi.

14 Kasm Dünya Diyabet Günü etkinlikleri kapsamnda Belediyemiz tarafndan Veysel Erolu Sosyal Tesisinde kahvalt program düzenlendi. Bakanmz Mehmet Zeybek’in tensipleri ile düzenlenen programa diyabetli çocuklar ve aileleri katld.

Programda Tip-1 Diyabetli Çocuklar Dernei Bakan Meryem Ar, Avukat Burak Zafer Gezer ve Tip-1 diyabetli Öretmen smail Kaya tarafndan bilgilendirici konumalar gerçekletirildi. Diyabetlilerin sosyal haklar ve okulda diyabet yönetimi gibi konularda ilgili isimler tarafndan verilen bilgilendirme ardndan böyle bir organizasyona ev sahiplii yapan Bakanmz Mehmet Zeybek’e teekkür edildi.

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ” 

Toplumu yakndan ilgilendiren farkndalk çalmalarna imza atan Bakanmz Mehmet Zeybek her zaman sizlerin yannzdayz dedi, desteklerinin artarak devam edeceini vurgulad. Zeybek Bakan; “Dünya Diyabetliler Gününün önümüzdeki yllarda ifa bulacanz, gelimelerin müjdelenecei günler olmasn temenni ediyorum. Göreve geldiimiz günden itibaren çeitli rahatszl olan vatandalarmz kendimizden hiçbir zaman ayr görmedik. Her frsatta da bir araya geldik. Elimizde bir garanti yok, yarn ne olacandan haberimiz yok. Cenab- Hak ne takdir ettiyse onu yaayacamz biliyoruz. Bugün salkl olabiliriz ama yarn ne olacan bilmiyoruz. Sizlere sabr diliyorum. Zor bir süreçten geçiyorsunuz. Çocuklarmza ifa diliyorum. Yalnz deilsiniz, her daim yannzdaym. Bize düen görev ne ise yardmnza komaya hazrz. Davetimize icabet ettiiniz için sizlere teekkür ediyorum” diye konutu.

Konumalar ardndan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek tarafndan çocuklarmza çeitli hediyeler verildi. Program, Tip-1 Diyabetli Çocuklar Dernei Bakan Meryem Ar’nn Zeybek Bakan’a plaket takdimi ve günün ansna çekilen hatra fotoraf ile son buldu.HABERN VDEOSUNA TIKLAYINIZ
https://we.tl/t-e8jQO9mENU

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu