Afyon HaberBelediyeler

ZEYBEK BAŞKAN ÇANAKKALE ZAFERİ´NİN 108. YILINI KUTLADI

ZEYBEK BAKAN ÇANAKKALE ZAFER’NN 108. YILINI KUTLADI

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve ehitleri Anma Günü dolaysyla mesaj yaymlad. Bakanmz Zeybek, mesajnda u ifadelere yer verdi:

“Çanakkale Zaferi; cihan hayrette brakan, gerçek bir iman ve esiz bir kahramanlk destandr. Vatan ve bamszlk akyla, tarihe altn harflerle yazlan bu destans mücadelenin 108. yldönümünü idrak etmenin onurunu ve gururunu yayoruz. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin vatann ve mevcudiyetini can pahasna nasl savunacan göstermesi bakmndan insanlk tarihi için de ibret alnmas gereken bir hadisedir. Aziz milletimizin ortaya koyduu bu destan neticesinde adeta yeni bir tarih yazlmtr.

Çanakkale’de ortaya konulan bu sarslmaz vatan sevgisi, bu millet olma bilinci en büyük zenginliimiz, en büyük gücümüzdür. Çanakkale ruhu göstermitir ki, dünyada bu milletin varolu iradesini kracak hiçbir güç yoktur. Geçmite olduu gibi ülkemiz yine içinde bulunduu tüm zorluklar, yaanan ac olaylar birlik ve beraberlik ile atlatacaktr. Mukaddes vatanmzn korunmas için cann veren ehitlerimizi ve gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacak; emanetlerine onurla sahip çkacaz. Bu duygu ve düüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 108. yl dönümünü kutluyor, 18 Mart ehitler Günü’nde bata Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu topraklarn bize yurt olmasn, yurt olarak kalmasn salayan tüm Aziz ehitlerimizi, ebediyete irtihal eden kahraman Gazilerimizi rahmet, ükran ve minnetle anyorum.”

Çanakkale geçilmez!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu