Afyon Haber

ZAFERİN MEYDANI´NDA BAYRAM NAMAZI

ZAFERN MEYDANI’NDA BAYRAM NAMAZI

ZAFER MEYDANINDAN MESCD- AKSA’YA SELAM OLSUN

            Ramazan Bayram’nn ilk gününde Afyonkarahisar tarihi günlerinden birini daha yaad. Afyonkarahisar Belediyesi ve l Müftülüü ibirliinde düzenlenen organizasyonda bayram namaz Zafer Meydannda edâ edildi. Bayram cokusunun ilk adm Zafer Meydan’nda klnan namazla manevi bir dorua ulat. Bayram namazna vatandalar youn ilgi gösterdi.  

SOSYAL MESAFEYE RAYET EDLD

             Koronavirüs tedbirleri dolaysyla hijyen, mesafe ve maske kurallarna titizlikle riayet edilen bayram namazn l Müftüsü Sinan Kazanc tarafndan kldrd. Bayram namazna Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, DP Genel Bakan Gültekin Uysal, Afyonkarahisar Belediye Bakan Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar AK Parti Milletvekili brahim Yurdunuseven, l Emniyet Müdürü Ali Temiz, Afyonkarahisar l Jandarma Komutan Albay Ylmaz Krgel ile çok sayda vatanda katld. Namazn ardndan çocuklara hediyeler takdim edilirken, vatandalara da Belediyemiz tarafndan çeitli ikramlarda bulunuldu.

         Afyonkarahisar Belediye Bakan Mehmet Zeybek, evveli rahmet ortas mafiret sonu da cehennem azabndan kurtulua vesile olan Ramazan ayn hep birlikte idrak ederek bayrama ulatmz belirtti. Bu bayramn tüm insanla, huzur, mutluluk ve bereket getirmesini temenni eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “En ksa sürede de bu salgn hastalktan ülkemizi ve insanl bir an önce cenab haktan kurtarmasn temenni ediyoruz. Yine son günlerde iyice azgnlam olan Allah’n lanetine uram olan Yahudi milletinin srail’in Müslümanlarn ilk kblesi olan Mescidi Aksa’ya yapm olduklar elim saldrlardan da en ksa sürede Müslümanlarn birliini, beraberliini salayarak bu zulümden kurtulmalarna vesile olmasn temenni ediyorum.” diye konutu.

Haberin videosu için TIKLAYIN

https://we.tl/t-XZ8muhKiF8

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu