Afyon Haber

ZAFER KUPASI PİCKLEBALL ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

ZAFER KUPASI PCKLEBALL ÖDÜL TÖREN YAPILDI

        Spor ehri Afyonkarahisar’mzn spor alannda gelimesine katklar sunan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ile Akarçay’da tahsis edilen Pickleball kortlar 7’den 77’ye her yataki sporcuyu arlamaya devam ediyor.

          Bu kapsamda pickleball oynayan sporcular turnuvada bulutu. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in giriimleriyle düzenlenen Zafer Kupas Pickleball Turnuvas’nn 2.’si tamamland. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ev sahipliinde, Türkiye Pickleball Temsilcisi Mustafa Türk’ün giriimleriyle Akarçay’da düzenlenen 2. geleneksel zafer turnuvasnda dereceye girenler ise ödüllendirildi.

         Türkiye’de sadece Afyonkarahisar’da Akarçay üzerinde bulunan 2 adet uluslararas pickleball kortlarnda yararak dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. 2. Geleneksel Zafer Kupas ödülleri takdim töreni; Valimiz Gökmen Çiçek, Belediye Bakan Yardmcmz Murat Öner, Gençlik ve Spor l Müdürü Feyzullah Dereci, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürümüz Sami Çetinakt, Türkiye Pickleball Temsilcisi Mustafa Türk ve sporseverlerin katlm ile yapld.

TÜRKYE’NN YEN SPORU PCKLEBALL’DA DERECEYE GRENLER ÖDÜLLERN ALDI

          Turnuvada 80 müsabakada 72 oyuncu; küçükler, genç bayanlar, büyük bayanlar, büyük erkekler ve kark çiftler kategorilerinde mücadele verdi. Turnuvada Küçükler kategorisinde Efe Ba birinci, Ahmet Çiçek ikinci, Elif Beyza akrak üçüncü oldu. Genç Bayanlar kategorisinde Dilay Yurttekin birinci, Nurcan Çetin ise ikinci oldu.  Büyük Bayanlar kategorisinde ise Aysun Akbay birinci olurken, Merve Gündoar ikinci, Burcu Türk Ba ise üçüncülük ödülü ald. Büyük Erkekler kategorisinde de birincilii brahim Bahçvan, ikincilii Fatih Bykl, üçüncülüü ise Yaar Ba kazand.

          Dereceye girenlere ödülleri Valimiz Gökmen Çiçek ve Belediye Bakan Yardmcmz Murat Öner olmak üzere protokol üyeleri tarafndan verildi. Törende Pickleball Temsilcisi Mustafa Türk, Pickleball’n ülkemizde ilk defa Afyonkarahisar’da oynandna dikkat çekerek desteklerinden dolay Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e ükranlarn sundu. Akarçay’da tahsis edilen Pickleball kortlarnn bundan sonraki süreçte de ücretsiz olarak hizmet vereceini söyleyen Mustafa Türk, turnuvada dereceye girenleri tebrik etti.

Haberin videosu için linki TIKLAYIN

https://we.tl/t-xr4dowr4uJ

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu