Afyon HaberBelediyeler

ZABITAMIZ DENETİMLERİNİ ELEKTRİKLİ ARAÇLARLA DA SAĞLAYACAK

ZABITAMIZ DENETMLERN ELEKTRKL ARAÇLARLA DA SALAYACAK

         Belediyemiz Zabta Müdürlüü bünyesinde faaliyet gösteren elektrikli araç filosu geniletildi. ki olan say dörde çkartld. Hzl, etkin ve annda müdahale için Zabtamz güvenlii elektrikli araçlarla da salayacak.

Bakanmz Mehmet Zeybek’in tensipleri ile Belediyemiz, Zabta ekipleri için 2 yeni elektrikli araç daha ald. Ekiplerimiz ehir içindeki ana, ara caddelerde ve yayalatrlm alanlar ile dar sokaklarda denetimlerini elektrikli 4 “mini” araçla yapacak. Envanterine elektrikli zabta araçlarn da ekleyen Belediyemiz, yenilikçi hizmet çeitliliini artryor.

“HEM ZAMANDAN HEM MALYETLERDEN TASARRUF”

Belediyemiz Hizmet Binas önünde gerçekletirilen teslim töreninde konuan Zabta Müdürü Taner Çelik, Zeybek Bakan’a teekkürde bulunurken araçlarla ilgili de bilgiler paylat. Çelik, “Öncelikle her zaman yanmzda olan varl ile onur gurur duyduumuz gücünü bizden hiçbir zaman esirgemeye, bize özgüven alayan Belediye Bakanmza bir kez daha teekkür ediyorum. Tekilatmzn gerek araç-gereç konusunda gerek teknoloji anlamnda gerekse personel konusunda her zaman yannda oldu, desteklerini esirgemedi. Hem tasarruf anlamnda hem de hizmette kolaylk salayan iki yeni arac daha tahsis etti. Hem filomuzu güçlendirdik hem sahada varlmz güçlendirdik. 50’er kilometre menzile sahip bu araçlarn 5 TL gibi bir tüketimi var. Çok deil bir haftada 10-15 TL karlnda giderimiz oluyor. Bu maliyet de kendi kendine amorti ediyor” dedi.

Zabtamzn hareket kabiliyetini artrmak için yeni elektrikli araçlarn alndn belirten Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek ise hayrl olmasn temenni ederek; “Zabta ekiplerimiz ile birlikte bize gelen talepleri annda yerine getirmeye çalyoruz. Bizim elimiz ayamz Zabta Tekilat, halkmza kar yürüyen ayamz tutan elimiz mesafesinde.  Vatandalarmzla birebir her daim scak temas halinde olan bir tekilatmz. Zabta Müdürümüz Taner Bey’den gelen talep dorultusunda “elektrikli araç alabilir miyiz” dediinde “hay hay” dedik. Çünkü dar sokaklar ve annda müdahale gerektiren yerler vard. Hem yakt tasarrufundan hem temiz enerji olduu için daha önce elektrikli iki tane almtk iki tane daha alarak elektrikli araç saymz 4’e çkardk. Arkadalarma kazasz belasz hizmet etmelerini güle güle kullanmalarn temenni ediyorum. Allah, hayrl hizmetler yapmak nasip etsin” diye konutu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu