Belediyeler

Zabıta Ekiplerimiz Tarafından İlçemizdeki Marketler Denetlendi

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz vatandaşlarımızın daha uygun, sağlıklı ve güvenilir bir ortamda gönül rahatlığı ile alışverişlerini yapabilmeleri için denetimlerini sürdürüyor.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerimiz marketlerde rutin olarak yaptığı etiket kontrollerini sıklaştırarak hijyenik şartlar, fiyat etiketleri, kasa ile fiyat etiketi arasındaki farklar ve satılan ürünlerin son kullanma tarihi denetimlerine devam ediyor.

Marketlerde kuru gıda, manav, kasap ve içecek reyonlarında etiket denetimi yapan ekiplerimiz ürünlerin son kullanma tarihlerini de kontrol etti. Zabıta ekiplerimiz son kullanma tarihi geçmesine rağmen raflardan indirilmeyen ürünleri vatandaşa satan işletmelere cezai müeyyide uyguladı.

Emirdağ halkının sağlığıyla oynayanlara hiç bir şekilde müsamaha gösterilmeyeceğini vurgulayan Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu; “Ekiplerimiz ilçe halkımızın sağlıklı ve temiz gıdalarla beslenmeleri için gece-gündüz demeden denetimlerini sürdürüyor. Bütün işletmelerden sattıkları ürünlerin son kullanma tarihine dikkat etmelerini istiyoruz. Bu konuda tüketicilere de büyük görev düşmektedir. Tüketiciler ne kadar seçici ve duyarlı olurlarsa art niyetli kişilerin sayısı da o kadar azalacaktır. Birileri daha çok kazanacak diye halkımızın sağlığının tehlikeye düşmesine asla izin veremeyiz.” ifadelerini kullanarak denetimlerin devam edeceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu