Asayiş

Yüzüne asit dökülen Berfin, şikayetinden vazgeçti – ASAYİŞ

09 Nisan 2020 – 18:48 – Güncelleme: 09 Nisan 2020 – 18:55

Hatay’ın İskenderun ilçesinde Berfin Özek, yüzüne asit dökerek yakan ve bu suçtan 13 yıl hapis cezasına çarptırılan eski erkek arkadaşı Rasim Ozan Çeltik hakkındaki şikayetinden vazgeçti.

Hatay’da eski erkek arkadaşının asitli saldırısına uğrayan Berfin Özek, 12 yıl 18 ay ceza verilen eski erkek arkadaşı hakkındaki şikayetinden vazgeçti.

Berfin Özek’e süreç boyunca tam destek olan İskenderun Kadın Platformu, konu hakkında olarak yapmış olduğu açıklamada, “Bizler İskenderun Kadın Platformu olarak kurulduğumuz günden beri pek çok kadın ve çocuk davalarının takipçisi olduk olmaya devam edeceğiz. Kadına yönelik şiddet asla kabul görülemeyecek seviyeye gelmişken bu mücadelemize ket vurulmasına asla müsaade etmeyeceğimizi bildiriyoruz . Yapılan açıklamada hepinizin yakından takip ettiği Berfin Özek davasında bizler ilk günden bu yana her çeşit desteği verdik. Birçok kadın örgütleriyle beraber dayanışma içinde olduk. Berfin’i asla yalnız bırakmayarak her şartta yanında olup tedavisini olabilmesi hayallerini yaşayabilmesi için var gücümüzle çalışma yapmış olduğumuz kamuoyunca bilinmektedir. Ancak gelinen süreçte Berfin’in kendi iradesiyle şikayetinden vazgeçtiğini bildirmesi üzerine bizler affetmesinin hukuki ve sağlık yönünden neticelerini kendine bildirdik. Buna rağmen kendisi bu iradesinde ısrar ettiği için bizler de ‘öldüren sevgi istemiyoruz’ şiarımıza ters düştüğünden ilkelerimizden asla taviz vermeyerek bu saatten sonra Berfin Özek ile alakalı hiçbir çalışmada yer almayacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz.” şeklinde açıkalama yaptılar

 


Afyon Asayiş Haberleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu