Afyon HaberBelediyeler

YEREL VE ZİNCİR MARKETLERE DENETİM

YEREL VE ZNCR MARKETLERE DENETM

         Belediyemiz Zabta Müdürlüü, kent genelinde yerel ve zincir marketlere yönelik sürdürdüü denetimlerine ara vermeden devam ediyor.

Halkmzn kaliteli hizmet almas noktasnda Zabta Müdürlüü ekiplerimiz yetki ve sorumluk alanlar içerisinde marketlere denetim yapt. Marketler içerisinde raflardan sepetlerine doldurduu ürünlerin etiket fiyat ile kasa fiyat arasnda karlatrma yapt.

Ürünlerin son kullanma tarihi, etiket, gramaj kontrolü, iyeri açma ve çalma ruhsat olup olmadn denetleyen ekiplerimiz depolarda da stoklanm ürün bulunup bulunmad yönünde de kontroller gerçekletirdi. Marketlerdeki reyonlar tek tek gezen ekipler, raf ve kasa fiyatlar arasndaki uyumazlktan hijyene kadar birçok konuda detayl denetimde bulundu. Yaplan denetimler ardndan ekiplerimiz tuttuklar raporlar Ticaret Bakanlnn ilgili birimlerine gönderdi.

“DENETMLERMZ DEVAM EDECEK”

Zabta Müdürümüz Taner Çelik konuya ilikin yapt açklamada; “Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlar ile görev ve sorumluluumuzun bilincindeyiz. Zabta Tekilat olarak bize verilen kanun yetki ve sorumluluk çerçevesinde her hafta yerel ve zincir marketleri denetliyoruz. Yetkilendirmesi daha ön planda olan Ticaret l Müdürlüündeki arkadalarmzla beraber pek çok operasyona imza atmaktayz. Pek çok kez denetimde bulunduk, bulunmaya da devam edeceiz. Kanunlarn bize vermi olduu yetki ile beraber; iyeri açma ve çalma ruhsat, gramaj, raf-kasa fiyatlar uygunluk, hijyen ve son kullanma tarihi kontrolü yaplyor. Deneyimli ekibimiz her zaman sahada. Bu konuda üzerimize düen sorumluluu dün olduu gibi bugün de yarn da yapmaya devam edeceiz. Hiçbir ruhsatsz i yerinin açlna izin vermiyoruz. Kesin ve kararl ekilde ehrimize hizmet vermeye devam edeceiz.  Vatandalarmz gördükleri usulsüzlükleri Belediyemiz çözüm merkezine ya da ALO 175’e iletebilir. 7/24 ekiplerimiz denetimlerine devam edecek” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu