Afyon HaberBelediyeler

YAYA GEÇİDİ ÇİZGİLERİ YENİLENİYOR

YAYA GEÇD ÇZGLER YENLENYOR

        Belirlenen programlar dâhilinde trafik ve yaya güvenliine yönelik rutin çalmalarn sürdüren Belediyemiz ekipleri, yollarda yaya geçitlerini çizerken, dier yandan da mevcut caddelerde bulunan yollarn ypranm çizgilerini yeniliyor.

Belediyemiz, yaya ve araç güvenliini salamak amacyla vatandalarn youn olarak kulland bölgelerde yaya geçidi çizgilerini belirgin hale getiriyor. Sürücülerin erken fark etmeleri, yayalarn ise can ve mal güvenliinin salanmas hedeflenen çalmalarla yaya geçitleri dayankll yüksek, krmz beyaz renklerde yol çizgi boyas ile boyanyor. Fen leri Müdürlüü Yol ve Asfalt Birimi ekiplerimizin gerçekletirdii çalmalarla, ehir içindeki trafik aknn daha uygun hale getirilerek, vatandalarn trafik kurallar çerçevesinde güvenli bir ekilde hareket etmeleri hedefleniyor.

Ekiplerimiz Adnan Kahveci Bulvar, uhut kava, Veysel Erolu bulvar, Park Afyon Kava, eyh amil Caddesi, smet nönü Caddesi, Ankara yolu, Hamm Bulvar, Kurtulu Caddesi, stasyon Caddesi, Milli Birlik Caddesi, Eski Stadyum Kava ve Cahar Dudayev Caddesi’nde çalmalar yapyor.

Güzergâhlar üzerinde yaya çizgileri çizim ve yenileme ilemlerini gerçekletiren ekiplerimiz, dier asfalt serim ilemleri yaplan caddelerde de çalmalarn sürdürecek.

YAYALAR KIRMIZI ÇZGMZ UYGULAMASI

Öte yandan çileri Bakanl’nn trafikte yayalarn geçi üstünlüüne yönelik uygulamas kapsamnda ksz yaya geçitlerindeki orta eritler ise sembolik olarak krmzya boyand. Böylece sürücülere ”Yaya öncelii krmz çizgimizdir” mesaj verilecek.  Yaya geçitlerindeki “krmz çizgi” uygulamas ile yaya önceliine dikkat çekiliyor.

 

 

HABERN VDEOSU ÇN LNKE TIKLAYIN 

https://wetransfer.com/downloads/82e470777a42bac67892bb3213c87a8220220805091334/7f9098

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu