Siyaset

Veysel Eroğlu, Toplumun Birarada Tutan Maya Sevgidir… – Siyaset

Afyonkarahisar’da halkımız arasında sevgi bağlarını güçlendirmek, sevginin bütünleştirici gücünü yaymak ve hâkim kılmak, gelecek nesillere sevgi, saygı, yardımlaşma gibi erdemleri aktarmak için Valiliğimizin öncülüğünde 2020 yılı, Afyonkarahisar Sevgi Yılı olarak ilan edilmiştir.

Afyonkarahisar Valiliğimizin koordinasyonunda, kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, üniversiteler ve sivil toplum teşkilatları Sevgi Yılı Projesine dört elle sarılarak bu önemli vazifede yer almışlardır.
Her ay için bir tema belirlenerek, o tema üzerinde bir ay boyunca şehir merkezi, ilçeler ve köylerde faaliyetler tertip edilmektedir. Selamı yaymak, yardımlaşma ve dayanışmayı geliştirmek, nezaket ve tebessüm etmek gibi en temel konuların dahi unutulduğu günümüzde Sevgi Yılı Projesi son derece faydalı olmuştur.

Ekim Ayının Teması “Aile İçi İletişim”
Sevgi Yılı Projesinde Ekim ayının teması Aile İçi İletişimdir. Aile bir toplumun en temel yapı taşıdır. Toplumların sağlıklı ve huzurlu olması için ailenin sağlam olması gerekmektedir. Mayası, sevgi, saygı ve muhabbet olan aile, sağlıklı ve huzurlu bir toplumu meydana getirir.

Peygamber Efendimiz (sav) şöyle buyurdu “Sizin en hayırlınız, ailesine karşı en hayırlı olanınızdır. Ben de aileme karşı en hayırlı olanınızım.” Esasen aile berekettir, huzurdur. Aile yuvası kurulurken “Yüce Allah’ın emriyle, Peygamberin kavliyle” denilmesi de bu bereketin ipuçlarını göstermektedir. Beşeriyet, aile çatısı altında ben olmaktan çıkıyor, biz oluyor. Herkesin bildiği basit bir tecrübe vardır. Tek kibrit çöpünü alıp kolaylıkla kırabilirsiniz ama kibrit çöplerinin sayısı arttığı zaman kırmak mümkün olmayacaktır. İşte aile tam da bu şekildedir.

Teknolojiyi Maksadına Uygun Kullanmalıyız…
Günümüzde özellikle teknolojinin gelişmesi, akıllı telefon ve tabletlerin yaygınlaşması neticesinde insanlar birbirlerinden uzaklaşmaya ve sanal dünya dediğimiz internet ortamına daha fazla meyletmeye başlamıştır. Bu hem aile, hem de toplum için son derece mahzurlu bir durumdur


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu