Siyaset

Veysel Eroğlu, Hemşehrilerimin Ramazan-I Şerifini Tebrik Ediyorum – SİYASET

Bütün hemşehrilerimin başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerifini gönülden tebrik ediyorum. Bu mübarek ayın, Milletimiz, İslam âlemi ve bütün insanlık için hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

Son 3-4 aydır Ülkemiz ve tüm dünya zor bir dönemden geçiyor. Virüs nedeniyle evlerimizden çıkmadığımız şu günlerde ister istemez ruhen ve moral bakımından zor günler yaşıyoruz. İşte tam da böyle bir dönemde Ramazan-ı Şerifin gelmesi biz Müslümanlar için büyük bir moral ve manevi destek sağlamaktadır.
Belki bundan önceki senelerde olduğu gibi toplu iftar ve sahur sofralarında beraber olamayacağız ama gönüllerimiz daima sevdiklerimizle bir ve birlikte olacaktır. Ellerimiz semaya sevdiklerimiz, ülkemiz ve Müslümanlar için duaya kalkacaktır.

Oruç, manen bizlere destek sağlarken hemde bağışıklık sistemimizin güçlenmesine de katkı sağlayacaktır. Peygamber Efendimiz (SAV); “Oruç tut, sıhhat bul” hadis-i şerifiyle bu duruma işaret etmektedir.
Sağlık yönünden herhangi bir engeli olmayan her Müslümanın oruç tutması kendine hem sıhhati hem de manevi yönden büyük katkı sağlayacaktır.

Ramazan, birlik olma, kardeş olma ve paylaşma ayıdır. Oruç tutan kişi; muhtaçların, fakir ve yoksulların halini anlar, bu sayede yardımlaşma çoğalır ve kişi kendi sahip olduğu nimetlerin kıymetini bilir. Oruç nefsin isteklerinden uzak durulmasını sağlayarak sabır eğitimine dönüşmektedir. Netice itibariyle oruç tutmak, insanın dünya ve ahiretini güzelleştirmesi bakımından önemli bir ibadettir.

Aziz Kardeşlerim, Malumunuz Valiliğimce 2020 Yılı  Afyonkarahisar Sevgi Yılı olarak ilan edilmişti. Bu çerçevede Nisan ayı da “Yardımlaşma ve Dayanışma Ayı” olarak belirlenmiş. Özellikle bu ayda ihtiyaç sahiplerine imkânımız ölçüsünde yardım etmek, onlara destekte bulunmak bu zor günleri daha kolay atlatmamızı sağlarken yardım eden kardeşlerimize de manevi huzur ve rahatlık verecektir. 
Yüce Rabbimiz Bakara Sure-i Celilesinin 195. Ayet-i Kerimesinde: 
Allah yolunda infak edin ve kendinizi kendi ellerinizle tehlikeye atmayın. İyilik edin. Şüphesiz Allah, iyilik edenleri sever.Buyurmaktadır.

Bu vesileyle bütün hemşehrilerimin Ramazan-ı Şeriflerini tebrik ediyor, tutulan oruçların ve yapılan ibadet ve hayır hasenatın indi ilahide duhul-i cennete vesile olmasını diliyorum.
 
Cenab-ı Allah ibadetlerimizi kabul eylesin, bizleri birlik ve birliktelik içerisinde Ramazan Bayramı’na kavuştursun. Prof. Dr. Veysel EROĞLU


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu