Borsa

Vergiler artık cep değil, can yakıyor

Saadet Partisi GİK üyesi Ali Hazer, partisinin tüm kadrolarının sahada olduğunu belirterek, “Her yerde insanımızla birlikteyiz. Köy köy, sokak sokak çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

 

Saadet Partililer, Afyonkarahisar’da ilçe esnaflarını ziyaret etmeye devam ediyor.

Saadet Partisi GİK Üyesi Ali Hazer, Afyonkarahisar İl Başkan Yardımcısı Mevlüt Yeşil, Bolvadin İlçe Başkanı Hasan Basri Kantar, Çay İlçe Başkanı Mehmet Akkoyun ve Yönetim Kurulu üyeleri Bolvadin, Çay ve Sultandağı ilçelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunları dinledi.

Hazer, vatandaşların ciddi problemleri olduğunu ve iktidarın bu sorunlara çare bulamadığını belirterek milletin iktidarının artık değişmesi gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

Hazer, “Saadet Partisi olarak, tüm kadrolarımızla sahadayız, her yerde insanımızla birlikteyiz. Köy köy, sokak sokak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Çarşı-pazarda, köy kahvelerinde, esnafımızın dükkanında vatandaşlarımızla bir araya geliyor, milletimizin gerçek sorunlarını ve gündemini bizzat kendilerinden dinliyoruz; çözüm önerilerimizi de kendilerine aktarıyoruz. Bu nedenle bizler, iktidarın tatlı masalları ile milletimizin gerçek ve acı tecrübeleri arasındaki devasa farkın gayet iyi farkındayız. Aynı zamanda gittiğimiz her yerde insanımızın güçlü değişim talebini ve yeni bir dönemi başlatacaklarına dair kararlı iradelerini görüyor, bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz” dedi.

 

“VERGİLER ARTIK CEP DEĞİL, CAN YAKIYOR”

 

İktidar partisinin vergi, ceza ve harç bedellerini aşırı derecede yükselttiğine dikkat çeken Saadet Partisi GİK Üyesi Ali Hazer, şunları kaydetti;
Devletin alacaklarındaki artış oranlarına bir bakın! Vergiler, cezalar, harç bedelleri artık sadece cep değil, can yakıyor!

Bırakın araba almayı, arabanın yakıtını karşılamayı; var olan bir arabayı kapının önünde, kaldırımda bekletmenin bile bedeli karşılanamaz hale geldi.

Vergi, sigorta, muayene ücretleri derken; en uygun modellerin bile yıllık gideri 5-10 bin lirayı buluyor.

Özellikle araç muayene istasyonları, adeta “resmî soygun istasyonları”na dönüştü.

Hiçbir işlem yapılmayan ve toplamda 10 dakika bile sürmeyen muayeneler için alınan ücretler, bu yıl rekor düzeyde zamlanarak 1000 lirayı geçti. Bu soygun değil de nedir?

Bir tarafta ücretlere yapılan %15, 20, hadi bilemedin 30 zamlar için alkış bekleniyor; fakat diğer taraftan %100’ün üzerinde zam gelen harçlar, daha doğrusu artık haraçlar diyelim, hiç konuşulmuyor!

İlaçlara gelen zamlar konuşulmuyor, ilaç yokluğu konuşulmuyor, hastalıkların yaygınlaştığı şu kış günlerinde en basit bir ilacı bile alamaz hale gelen yüz binlerce insanın durumu konuşulmuyor!

 

Altını kalın harflerle çizerek bir kez daha ifade ediyoruz ki; artık yeni bir başlangıcın şafağındayız! Değişimin vakti zamanı gelmiştir.

Bu seçimlerin ardından yeni bir dönem başlayacaktır. Buna samimiyetle inanıyoruz.

Ülkemizde yeni dönemde;

-Her şeyden önce adalet hakim olacak, kutuplaşma son bulacaktır!

-Üretim çarkları yeniden dönecek, gelir dağılımında adalet mutlaka tesis edilecektir!

-Hak eden hak ettiğini alacak, hiç kimsenin alın terinin hakkı zayi edilmeyecektir!

-Siyasetin tıkanan nefes borularını açacak, kurumlarımızı düzgün işler hale getireceğiz.

-85 milyonun tamamı “İnsanca Yaşam” standartlarına kavuşacak, “Yaşanabilir ve Yeniden büyük Türkiye”yi hep birlikte inşa edeceğiz.

-Ve tüm dünya bilsin ki; bizim mücadelemiz sadece Türkiye ile sınırlı değildir! “Yeni ve Adil bir Dünya” için de kararlılıkla mücadelemize devam edeceğiz.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu