Borsa

Vali Yiğitbaşı, Velilere sertifikalarını verdi

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, “Veliler İçin Aile Okulu” Eğitim Programında sertifika almaya hak kazanan velilere sertifikalarını verdi.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde, Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde yapılan “Veliler İçin Aile Okulu” Eğitim Programı’nda ilk sertifikalar Vali Yiğitbaşı tarafından velilere tek tek verildi. 

Sertifikalarını vermek üzere tüm velileri Valilik binasına davet eden Vali Yiğitbaşı, toplantıda tüm velilerin deneyimlerini ve kazanımlarını ayrı ayrı dinledi. Özellikle babaların çocuk yetiştirmede daha aktif bir rol üstlenmesi için planlanan bu eğitimde, Vali Yiğitbaşı babaların değişen fikirlerini bizzat babalardan dinledi.

Özellikle babaların çocuk yetiştirmede daha aktif rol almasını amaçlayan bu eğitim sonrasında, babaların bu eğitimden ve süreçten son derece memnun oldukları yönünde yorumlar alan Vali Yiğitbaşı, öğretmen ve velilerle yapılan dersler ve etkinlikler hakkında sohbet etti. Vali Yiğitbaşı şunları söyledi:

“Şimdi aileyle ilgili çocukla ilgili başlıklar olduğunda direk anneler kadınlar geliyor aklımıza. Bu çağda çocuk yetiştirmek çok zor, tek başına annelerin üstesinden gelebileceği bir durum değil. Onun için diyorum ki babaları da dâhil edelim, onlar da güç versin anneye, eşe. Hem de çocuk karşısında hem anne hem baba birlikte olunca o süreç daha etkili oluyor.” 

“Veliler İçin Aile Okulu” Eğitim Programı kapsamında, Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonuyla düzenlenmiş olup temel olarak sosyal ve duygusal beceri gelişimi, aile içi iletişim becerileri, akran ilişkileri, bilinçli ve güvenli teknoloji kullanımı, çalışma ve stres yönetimi ve bağımlılık gibi temaların işlendi. 

Bu program kapsamında İl genelinde toplam 1492 öğretmen eğitim alırken, 33217 veli bu programa katıldı. Ayrıca program kapsamında il genelinde 650 kurs açıldığı bildirildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu