Afyon Haber

UZUN ÇARŞI´DA DÖNÜŞÜMÜN İLK ADIMI(VİDEO HABER)

UZUN ÇARI’DA DÖNÜÜMÜN LK ADIMI

UZUN ÇARI YEN KMLNE KAVUACAK

     Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Uzun Çar esnaf ile biraraya geldi. Toplantda çarda hayata geçirmeyi planladmz tarihi dokuya uygun cephe iyiletirmesi, peyzaj ve trafik düzenlemesine ilikin yaplmas planlanan çalmalar istiare edildi.

      Esnafmzn talep ve önerilerini alan Bakanmz, tarihi çarya yeni bir kimlik kazandrmay hedeflediklerini söyledi.Projenin hayata geçmesiyle çarnn cazibesini arttrmay amaçladklarn ifade eden Bakanmzn bu nefis projesi, çar esnaf tarafndan büyük takdirle karland.

“KARARLARI ORTAK AKILLA ALACAIZ”

      Uzun Çar bölgesindeki tabela kirliliinin ortadan kalkmas ve sokak düzenlenmesi gibi konularda ön çalmalar tamamladklarn söyleyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek. Mevcut durumu daha da iyiletirmek adna esnafmzla ilk kez bir istiare toplants gerçekletirdiklerini söyledi. Ortak aklla alnacak kararlarn Afyonkarahisarmz ve çarnn gelecei adna büyük önem arz ettiini ifade eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, verimli bir toplant gerçekletirdiklerini kaydetti.

 

VERML BR TOPLANTI OLDU

       Önümüzdeki süreçte bu tür toplantlar yapmaya devam edeceklerini aktaran Zeybek Bakan; birkaç toplantnn ardndan çkan sonuçlarn ardndan karara varacaklarn ifade etti.  Yaplmas hedeflenen proje ile Uzun Çar’nn daha estetik bir görünüme kavuacana dikkat çeken Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Afyonkarahisar’n tarihi dokusuna uygun ekilde Uzun Çar’ya yeni bir kimlik kazandrmak istiyoruz. Vatandalarmzn rahat bir ekilde alveriini yapabilecei, esnafmzn nezih ve kargaa ortamndan uzak ekilde ticaretlerini yapabilecei bir alan oluturarak çarmz yurt içi ve yurt dndan gelen turistlerin hizmetine açacaz. Çok verimli bir toplant yaptk esnaflarmzla ve olumlu tepkiler aldk. Bu ilk toplantmzd, tekrar esnaf arkadalarmzn da fikirlerini alarak birkaç toplant ardndan çkan istiareler sonucu bir karar alacaz.

 

“OLUMLU TEPKLER ALDIK”

     Bölgenin trafie kapanp kapanmayaca konusuna da açklk getiren Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; bu konuda esnafmzdan gelecek talebe göre hareket edeceklerini ifade etti. Bu nefis projeye esnafmzn olumlu tepkiler verdiini dile getiren Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Esnaf arkadalarmza teekkür ediyorum. Mevcut durumdan kendileri de memnun deil. Kendileri isterse çarmz trafie kapacaz ya da transit geçi olacak ekilde bölgede yeni bir düzenlemeye gideceiz. Esnafmzn yüzünü güldürecek, çevreye gerçekten güzel bir doku kazandracak bir çalma olacak. Konuya ilikin toplantlarmz devam edecek. Esnaflarmzn taleplerini de deerlendirerek istiareler neticesi alnacak ve son karar ne ise onu uygulayacaz. Amacmz; bu ehri hep birlikte, istiare kültürü ile yönetmek. Her alanda ehrimizin için çalyor, çalmaya da devam edeceiz” dedi.

HABERN VDEOSU ÇN TIKLAYINIZ…

https://we.tl/t-LH9TlTasLg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu