Afyon HaberBelediyeler

UZUN ÇARŞI TARİHİ KİMLİĞİNE KAVUŞUYOR

UZUN ÇARI TARH KMLNE KAVUUYOR

           Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in vizyon projeleri arasnda yer alan Tarihi Uzun Çar Cephe Salklatrma Projesinde çalmalar tüm hzyla devam ediyor.

          Tamamlandnda trafik ve transit geçi düzenlemeleri, ehrin tarihi mimarisine uygun dizayn edilen modern çar dükkanlar, i yerleri ve rekreasyon alanlar ile bölge adeta cazibe merkezi haline gelecek.Görsel kirliliinin önüne geçmek amacyla proje kapsamnda tabelalar traverten olacak ekilde tasarlanrken çar yolu 4 metre, kaldrmlar ise yine 4 metre geniliinde olacak ekilde 12 metre uzunlukta bir alan oluturulacak. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in talimatlaryla ehrin en önemli noktalarndan biri olan Uzun Çar’da balatlan dönüüm çalmalar sürüyor.

           90 adet cephenin yenilendii çary Afyonkarahisar’a yakr bir görünüme kavuturacaklarn söyleyen Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “Her köesi buram buram tarih kokan Uzun Çarmzda cephe yenileme çalmalar aralksz olarak devam ediyor. Çalmalar kapsamnda 90 adet cephe, ihtiamna yeniden kavuacak. Bu proje ile Afyonkarahisar’n kalbi niteliinde olan uzun çar, parmakla gösterilen, istihdam üreten, ehir merkezinin ekonomisinin lokomotifi olan tek merkezlerden birisi olacak. Esnafmzn ve hemehrilerimizin katland tüm skntlara deecek güzel bir sonuca adm adm yaklatmzn bilinmesini ister, desteklerinden dolay çar esnafmza ve vatandalarmza ükranlarm sunuyorum” diye konutu.

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu