Afyon Haber

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ

UNUTMADIK UNUTTURMAYACAIZ

ZAFER MEYDANINDAN EHTLERMZE SELAM OLSUN

           Bugün FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da kalkt hain darbe giriimine kar milletin yazd destann 5. yl dönümü. Afyonkarahisarllar yine meydanlarda demokrasi nöbetine çkt. Ellerinde Bayraklaryla Zafer Meydan’na akn eden vatandalar, FETÖ’nün darbe giriimine tepki gösterdi.

DARBELER SUSTURAN SELALAR CAMLERDEN OKUNDU

Darbe giriiminde büyük kahramanlk örnei gösteren 251 ehidimizin rahmetle anld 15 Temmuz gecesi çeitli programlar düzenlendi. Zafer Meydan’nda saat 20:00’de Mehter Takmnn Gösterileriyle balayan gece Kur’an- Kerim Tilavetinin okunmasyla devam etti.  Sayg duruu ve stiklal Marmzn okunmasnn ardndan gecede 15 Temmuz ile ilgili müzik, video, belgesel gösterileri yapld. Cumhurbakanmzn Recep Tayyip Erdoan’n konumas sinevizyon aracl ile canl olarak aktarld.

              Kanl darbe giriiminin yldönümünde darbeleri susturan salâlar, tüm camilerden okunacak, dualar yapld.  Gecede bir konuma yapan Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, vatanna, milletine, demokrasiye sahip çkan tüm hemehrilerimizi can gönülden tebrik etti. 15 Temmuz 2016 gecesi darbe giriiminin yaand ilk dakikalar Afyonkarahisarllar’la paylaan Bakan Zeybek haberi alr almaz önce AK Parti binas önüne daha sonra da Zafer Müzesi’nin bulunduu alana geçtiklerini söyledi.

YAADIKLARINI ANLATTI

            Bakan Zeybek, “Rabbimden dileim böyle ihanet ebekelerine bir daha frsat vermesin. Darbe kalkmasnn balad ilk andan itibaren partimizin önünde toplandk. hanet ebekesinin tahmin edemeyecei kararl bir kalabalk vard. Bu millet Sayn Cumhurbakanmz, reisimizi hainlere yedirmedi, dik durdu, dik durdu. O akam unu gördük. Partilisi, partisizi, yals, genci bütün insanmz bu meydandayd. Gün birlik günüydü. Bizlerde hemehrilerimizin verdii destekle o akam sabaha kadar vatandalarmzla birlikte hainlere geçit verilmeyeceini bire bir yaadk” dedi. Geçmiten bu güne kadar emperyalistlerin ülkemize hiçbir zaman rahat yüzü göstermediini ifade eden Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek “Geçmiten günümüze baktmzda emperyalistler hiçbir zaman bize rahat yüzü göstermemiler. Ermeni ASALA örgütü demi üzerimize salmlar, 80 öncesi sa sol demiler üzerimize salmlar, Alevi Sünni çatmas demi üzerimize salmlar, Türk Kürt ayrm demi üzerimize salmlar; PKK’y bamza musallat etmiler. Kimi zamanda din kisvesi altnda yetitirdikleri hainleri ‘yalanc cennet’ bahederek üzerimize salmlar. En son örneini de din, iman, Allah kitap diyerek, kul hakk nedir bilmeden garip gurebann hakkn yiyerek, üniversitede baarl olmasna ramen srf onlardan deil diye atanamayan bir sürü gencimiz ve insanmzn bedduasn alan hain örgüt; 15 Temmuz’da kendi emellerine ulamak için arkasna onurlu Türk ordusunu da alarak bu millete racon kesmeye kalkt” dedi.  

“YÜCE DNMZ KULLANDILAR”

Tarihten günümüze baktmzda Türk Milleti en büyük direniini 15 Temmuz’da gerçekletiini kaydeden Bakanmz halkmzn hainlere frsat vermediini hatrlatt.  Zeybek Bakan konumasn öyle sürdürdü; “Hassas nokta din ve imandan geçiyordu ve bunu da kullandlar. O kadar ileri gittiler ki ilköretim çandaki çocuklarn bile beynini ykamaya kalktlar. Kurban paras diyerek insanlarmz kandrp para topladlar. Zekât dediler para topladlar, kurban dediler kurbanlar kesilmedi. Bu paralarn nereye gittii de her kesim tarafndan iyi biliniyor. Buna inanan insanmz da pek çoktu. Ama gerçek ortaya çkmasna ramen baz insanlar o haine hala körü körüne inanmaya devam ediyorlar. Amerika eski Dileri bakannn bir sözü var; “Amerika’da istikrar nasl salyorsunuz?” diye sorulduunda; “çimizdeki hainleri bulur öldürürüz ama dardakileri de besleriz” diyor. Bu sözleri çok doru; kendi içlerindekileri öldürüyorlar ama bizim içimizdekileri ise besliyorlar. Bu örgüte inanan insanlarmzn gerçekleri görerek güzel vatanmza bayramza topramza sahip çkmalar. Ama onlar olmasa da bu aziz millet; 15 Temmuz’da can pahasna da olsa bu ülkenin bölünmeyeceini, bu ezanlarn dinmeyeceini, bu bayran dümeyeceini bir kez daha gösterdi. Dünya var oldukça var olsun Türk Milleti. Hainlere bundan önce olduu gibi bundan sonra da yaama hakk tanmayacaz. Cenab- Hak bir daha ihanet ebekelerine bu ülkede frsat vermesin, vatandalarmza feraset versin. “Ben kuluma ah damarndan daha yaknm” diyen Yüce Allah’tan bir daha 15 Temmuz gibi karanlk günler yaatmasn, cuntaclara bu gibi örgütlere frsat vermesin.” dedi.

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu