Afyon Haber

Tüm basketbol ligleri sonlandırıldı !! – SPOR

İŞTE O RESMİ AÇIKLAMA ; 

“Ülkemizde ve dünyada etkileri devam eden COVID-19 salgınının yarattığı belirsizlikle mücadelede devletimizin çizdiği çerçeveye uygun şekilde, Türkiye Basketbol Federasyonu da üzerine düşen sorumluluğu ilk andan itibaren büyük bir titizlikle üstlenmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından, bu hassas duruma ilişkin tüm senaryolar değerlendirilirken, başta ilgili Bakanlıklar olmak üzere FIBA ve TBF Sağlık Kurulu ile tüm kulüplerimizin de görüşleri alınmıştır.

Oluşan gerekçelerle, yaşanan belirsizliğin liglerimize daha fazla zarar vermemesi adına Federasyon Yönetim Kurulumuz bugün toplanmış ve ilgili konuları görüşmüştür.

Türk basketbolunun geleceğini gözeterek, sporcu, idareci ve basketbol ailesinin sağlığını korumak amacıyla alınan ve lig organizasyonlarının sorunsuz başlaması adına önem arz eden kararlar şu şekildedir;  

1. Tüm basketbol ligleri sonlandırılmıştır.
2. Hiçbir ligde şampiyon ilan edilmeyecektir.
3. Sezon öncesi ilan edilen statüde yer alan düşme/çıkma işlemleri uygulanmayacaktır.
4. Liglerin sıralaması ve kulüplerin Avrupa kupalarındaki temsil hakları mevzuata göre belirlenecek ve önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.

5. Gelecek sezonun lig yapıları, kulüp mali denetim ve lisans talimatı da dahil olmak üzere ilgili mevzuat hükümlerine göre oluşturulacaktır.

Afyon Basketbol ekibimiz Meksa Yatırım Afyon Belediyespor’da Tbf tarafından yapılan açıklamanın ardından sosyal medya hesabından taraftarlara açıklama yaptı !! 

AÇIKLAMA : 

Bugün TBF tarafından verilen karar doğrultusunda ING Basketbol Süper Ligi’nin 2019-20 sezonu Covid-19 salgını nedeniyle sona erdirildi.

Ligin başlamasına kısa süre kala kurduğumuz takım ile siz taraftarımızın gücünü birleştirerek heyecanlı ve başarılı sezonu ardımızda bıraktık.

Meksa Yatırım Afyon Belediyespor olarak TBF tarafından verilmiş olan bu kararı saygıyla karşılıyoruz.

Bizlere bu zorlu mücadelede hep destek olan Valimiz Sayın Mustafa Tutulmaz’a, Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’e, evimizde ve deplasmanda bizimle tüm heyecanımızı paylaşan, sahip çıkan büyük taraftarımıza sonsuz teşekkürler.

Sponsorlarımız Meksa Yatırım’a, HDI Sigorta’ya, Pologarage’a, Çimsa’ya, Pınar Marble’ye, Leman Kültür’e, Kolaylı’ya, Çelsan’a ve NP Sportswear’a teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Aynı zamanda Covid-19 salgını dolayısıyla hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, tedavi gören vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz ifadelerine yer verdi 


Afyon Kent Haber

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu