Belediyeler

Şuhut’ta Yabani Otlar Temizleniyor. | Şuhut Belediyesi Kurumsal İnternet Sayfası

Şuhut Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde yazın gelmesiyle çoğalan kaldırım ve yol kenarlarındaki yabani otları temizliyor.

Ekipler, boş arsalarda, duvarlarda, kaldırımlarda, mahalle aralarındaki yeşil alanlarda büyüyerek görüntü kirliliği oluşturan yabani otları temizliyor. Bazı mahallelerde yabani otlar biçilerek temizleme çalışmaları tamamlanırken, diğer alanlarda ise çalışmalar devam ediyor. Havaların ısınmasıyla birlikte yabani otların temizliği ile çim biçme çalışmalarının yanı sıra orta refüjlerde yapılan çalışmaları yapan ekipler, çiçekleri ile ağaçların daha kolay büyümesi sağlamak amacıyla budama işlemleri de yapıyorlar. Bu sayede daha estetik bir görünüme kavuşuyorlar.

Yetkililer, boş arsa ve kaldırımlarda büyüyen otların kuruma sonrası yangınlara neden olduğunu belirterek, bunu ortadan kaldırmak ve bu alanların temizlenmesi amacıyla çalışmaların aralıksız edeceğini bildirdi.

Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt;Program içerisinde caddelerin ve sokakların ot biçme ve temizleme çalışmalarını da gerçekleştirirken, havaların ısınmasıyla birlikte piknik alanlarında da kontrol ve temizlik çalışmaları yürütüldüğünü belirterek “Mahallelerimizde çalışmalarımızı ihtiyaç duyulan bölgelerde yaygınlaştırarak temizlik çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

 


Şuhut Belediyesi

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu