Belediyeler

Şuhut’ta 15 Temmuz Büyük Coşku İle Kutlandı.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Şuhut’ta da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü büyük bir coşkuyla kutlandı.
Şuhut Belediye meydanında düzenlenen programa vatandaşlar maske kontrolünün ardından meydana alındı.Oturma düzeninin de sosyal mesafe kuralına uygun hazırlandığı program Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayımlanan Millete Sesleniş konuşması ile başladı.
Konuşmanın ardından saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayan program sela ve Kur-an’ı Kerim tilaveti ile devam etti.Programda Konuşan Başkan Bozkurt”
SAYIN KAYMAKAMIM, KOMUTANIM, KURUM MÜDÜRLERİM VE AMİRLERİM, İLÇE BAŞKANLARIMIZ, KIYMETLİ İL GENEL MECLİSİ VE BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİMİZ, KIYMETLİ MİSAFİRLER, ÇOK DEĞERLİ ŞUHUTLU HEMŞEHRİLERİM.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma programına Hepiniz Hoş Geldiniz.
Sizleri en kalbi duygularımla, hürmet, muhabbet ve saygıyla selamlıyorum.
Bugün burada Şuhut Şehir meydanımızda FETÖ Terör Örgütü’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine karşı Aziz Milletimizin kahramanca bir mücadeleyle elde ettiği zaferin beşinci yılını idrak ediyoruz.
15 Temmuz Gecesi Milletimiz ağır bir ihanete, vatanımız hain bir işgal girişimine maruz kaldı. Fakat Cenâb-ı Hak’kın yardımı ile aziz milletimiz, vatanına, bayrağına, ezanına ve iradesine sahip çıktı. Dine hizmet ediyor gibi görünerek yıllarca menfaat devşirenlerin emellerini boşa çıkardı. Zalimlerin tuzaklarını başlarına geçirdi.
Kıymetli Hemşehrilerim!
Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerimde şöyle buyrulur: “Onlara ‘Yeryüzünde fesat çıkarmayın’ denildiğinde, ‘Biz ancak ıslah edicileriz’ derler. Şunu bilin ki onlar bozguncuların ta kendileridir, lakin anlamak istemezler.”
İyi bilinmelidir ki 15 Temmuz’da milletimizin istiklal ve istikbaline kasteden FETÖ, bir fitne şebekesidir. Dinî bir cemaat değildir.
Dinimizi, Kitabımızı, Peygamberimizi, sadakamızı, kurbanımızı, mukaddes olan nice değerlerimizi istismar etmiştir. Göz bebeğimiz olan gençlerimizi sinsi planlarla ana babasına ve milletine düşman hale getirmiştir. Samimi müminleri kandırarak kazandıklarını zannedenler, hakikatte yalnızca kendilerini kandırmıştır.
O halde, bilinçli, sağduyulu ve dirayetli olalım. Milli ve manevi değerlerimizi istismar etmeye çalışanlara asla fırsat vermeyelim. Kur’an-ı Kerim’in rehberliği, Peygamberimizin örnekliği hayatımıza istikamet verecektir. Güvenilir kaynaklardan öğreneceğimiz sahih dinî bilgiyle yaşayalım. Vatanımızın selameti, devletimizin bekası ve milletimizin huzuru için birlik ve beraberliğimizi koruyalım.
 
Ey! terör örgütleri, Ey! Teröre destek veren Ülkeler, Ey! Terör örgütlerinden İktidar umanlar.Sizlere Cumhuriyetin Kazanıldığı,Zafer Meşalesinin Yakıldığı Topraklardan Şuhut’tan Sesleniyorum!
Devletimizi yıkamayacaksınız, Bayrağımızı indiremeyeceksiniz, Milletimizi boyun eğdiremeyeceksiniz, Ezanlarımızı susturamayacaksınız, Ülkemizi bölemeyeceksiniz.
Bu vesile ile konuşmamı bitirirken geçmişten günümüze vatan uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum”dedi.
Başkan Bozkurt’un konuşmasının ardından İlçe Kaymakamı Erkan Kaçmaz’da konuşma yaptı.Protokol konuşmalarının ardından Türkiye Geçilmez teması üzerinde hazırlanan videolar izlendi.
Müftülük programı ile anma etkinlikleri gece geç saatlere kadar program devam etti.Program vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti.
 

 
 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu