Afyon HaberBelediyeler

RAHVAN AT PİSTİ PROJESİNDE ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

RAHVAN AT PST PROJESNDE ÇALIMALAR SÜRÜYOR

        Afyonkarahisar Belediyesi, Türkiye’nin birçok ilinden rahvan at yarçlarn arlama imkân salayacak Rahvan At Pisti projesinde çalmalarna devam ediyor.

Spor ehri Afyonkarahisar’da geleneksel spor dallarndan olan rahvan at yarçlarnn buluma noktas olacak projede ina çalmas %50 seviyesine geldi.    

Bakanmz Mehmet Zeybek’in prestij projelerinden biri olan Rahvan At Pisti Geleneksel Rahvan At Yarlar Kousu, atl okçuluk gösterileri gibi etkinliklere ev sahiplii yapacak. Erturulgazi mahallesinde yapmna balanan tesisin ksa zamanda bitirilmesi hedefleniyor.

“EHRMZE HAYIRLI OLSUN”

Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek; “Ata sporlarmzdan olan rahvan atçla destek olacamzn sözünü vermitik. Bu sporla ilgilenen arkadalarn talebi üzerine hazrlklar yaptk ve çalmalar yarland. Ekiplerimiz ksa sürede buray bitirmek için çalyor. Bizlerde spor ehri Afyonkarahisar’da bu alanda çeitli ve farkl yatrmlar hayata geçirmekten mutluluk duyuyoruz. ehrimizin ihtiyaçlarna ve vatandalarmzn taleplerine yant veren Belediyecilik anlay ile yatrmlarmza devam edeceiz. Pek çok yatrmmz gibi Rahvan At Pisti Projesi de ehrimize çok yakacak ve adndan söz ettirecek. Sporseverlerimize ve ehrimize hayrl uurlu olsun” ifadelerini kulland.

PROJE HAKKINDA

Pist 600.754,64 metrekare parsel alanna sahip. 6 bin 670 metre kapal alan 53304 r-n2 hipodrom pisti ve otoparkn yer ald tesis, ata sporlarnn yaplabilmesine olanak salayacak.

37 adet box, 564 kiilik tribünlü, atlarn barnma ve bakm alanlar, antrenör at çaltrma alan,  snma kou pisti, nalbanthane, personel odas, malzeme/ samanlk odas, kafeterya ve otopark gibi çeitli alanlardan oluuyor.         

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu