Eğitim

Rahmiye Sare Palalı Teknik kolejinden anlamlı ziyaret ! – EĞİTİM

16 Temmuz 2020 – 15:15 – Güncelleme: 16 Temmuz 2020 – 15:16

Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Rahmiye Sare Palalı Teknik koleji yönetimi, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlıyı ziyaret etti.

Ziyarette Teknik kolej yönetimi, okul öğrencileri tarafından geliştirilen dezenfektan cihazı ve dezenfektan maddelerini şehit ve gaziler derneğine hediye etti. Ziyarete Teknik kolej adına Müdür Yardımcıları İshak Atcı, Ömer Mürsel Bilik ve Emrah Murat katıldı.
 
“Şehit yakınlarımız bizlere emanet”
Ziyaret hakkında bilgiler veren Rahmiye Sare Palalı Teknik koleji Müdür Yardımcısı İshat Atcı: “Türk milleti olarak çok özel bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu özel coğrafyada şehit kanlarıyla, destanlarla dolu bir coğrafyadır. Bu gün ülkemiz kendi silahlarımızı 15 Temmuz’da bize karşı kullanan hainleri içimizden temizlemekle mücadele veriyor. Şehitlik bizim için önemli bir makamdır. Şehit yakınlarımız ve Gazilerimiz bizlere emanettir. Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak her zaman hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.  Şuan Şehitler Derneğimizin Covit-19 virüs nedeniyle gereksinimi olan ve Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi atölyelerin de öğretmen ve öğrencilerimiz tarafından hazırlanan dezenfektan makinesinin hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” Dedi.
 
“Afyonkarahisarlı şehidimizin haberi bizi derinden üzdü”
Önceki gün gece Keşif uçuşu yaptığı sıra Van Artos dağına çarparak düşen helikopterde şehit olan polislerimize baş sağlılığı dileyerek sözlerine başlayan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı : “Dün sabah güne 9 şehit haberi ile uyandık. Maalesef bu 9 şehidimizden bir tanesinin de uçakta şehit olan polis memurlarımızdan birinin Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı olduğunu üzülerek öğrendik. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet dileyerek başlamak istiyorum. Özel AOSB Rahmiye Sare Palalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ve idarecilerinin bizlere olan yakınlığını hep hissediyoruz. Böyle bir teklifle hocalarımızın bizlere gelmesi gerçekten bizleri çok gururlandırdı. Çok teşekkür ediyorum. Dezenfektan standından en azından hem derneğimize gelen şehit ailelerimiz, gazilerimiz yararlanacak, hem de gelip geçen vatandaşlarımız yararlanabilecekler. İnşallah her zaman bu şekilde birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde oluruz. Dualarımız şudur ki duvarın ne bu tarafına, ne de diğer tarafına yeni resimler asmayalım. Maalesef bugün sabah yine bir resim daha asacağımızın haberi geldi. Şehidimizin cenazesi ailesinin isteği üzerine Manisa Alaşehir’e defnedilecek. Ülkemizin başı sağ olsun. Böyle hassas bir davranışla bize geldiğiniz için teşekkür ederiz.”dedi.>>   

Haber : Yasin Ay
 


Eğitim Haberleri

kadıköy medyum

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu