Eğitim

Prof. Dr. Veysel EROĞLU, İki Şampiyon Gururumuz oldu ! – EĞİTİM

24 Temmuz 2020 – 10:26 – Güncelleme: 24 Temmuz 2020 – 10:28

AFYONKARAHİSAR’DAN İKİ ŞAMPİYON GURURUMUZ OLDU

20 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen, 2020 yılı liselere giriş sınavında (LGS) Afyonkarahisar’dan iki öğrencimiz Türkiye Birincisi olarak ilimizi ve bizleri gururlandırmıştır. Kocatepe Ortaokulu öğrencisi Furkan Gökkaya ile Bahçeşehir Koleji öğrencisi Mürşit Aymergen yapılan sınavda soruların tamamını doğru cevaplayarak 500 tam puan almış ve Türkiye Birincisi olmuştur. Her iki talebemizi de gönülden tebrik ediyorum.
 
Afyonkarahisar’a Eğitimde Muazzam Yatırımlar Gerçekleştirdik…

Hükümetlerimiz döneminde eğitim her zaman en öncelikli konuların başında gelmektedir. Bütçeden en fazla payı her zaman eğitime ayırdık. Ülkemizde eğitim konusunda; hükümetlerimiz döneminde son 18 yılda muazzam yatırımlar yapıldı. Afyonkarahisar’ımız da bu yatırımlardan büyük bir pay aldı.
Eğitim kalitesini artırmak için 3 hususta adımlar atılması gerekmektedir ve biz de bu adımları atıyoruz.

  •  Eğitimde fiziki altyapı çalışmalarının tamamlanması
  •  Eğitici seviyesinin artırılması
  •  Öğrencilerimizin teşvik edilerek heyecan ve coşkuyla eğitimlerine hazırlanmasının temini.

Afyonkarahisar’da Hükümetlerimiz döneminde son 18 yılda takriben 550 milyon TL yatırım yaparak özellikle yeni okullar inşa ederek fiziki altyapıyı geliştirdik ve derslik sayısını arttırarak derslik başına düşen öğrenci sayısını da azalttık. 2002 yılında 5.126 olan derslik sayısını 2020 yılında 6.943’e çıkardık. Böylece derslik başına düşen öğrenci sayısını azaltarak öğrenimi daha verimli hale getirdik.

Eğitimin en önemli bileşenleri olan öğretmenlerimizin sayısını da takriben iki katına çıkarttık. 2002 yılında 6.573 olan öğretmen sayısını, 2020 yılında 10.334’e yükselttik.

2003 yılında başlattığımız Ücretsiz Ders Kitabı Projesi ile öğrencilerimiz ve velilerimizin kitap alma çilesine son verdik. Çocuklarımız artık sınıflarına girdiklerinde kitaplarını sıralarının üstünde buluyorlar. Son 18 yılda öğrencilerimize takriben 50.000.000 TL maliyetle 27 milyon adet ders kitabını ücretsiz olarak dağıttık. 
 
İleri Teknolojiyi Kullanarak Eğitimin Kalitesini Arttırdık…
Bilim ve teknolojinin her geçen gün daha da geliştiği dünyamızda, teknoloji aynı zamanda eğitimin kalitesini de arttırmaktadır. Bu düşünceyle Afyonkarahisar’da en ileri teknolojiyi okullarımıza taşıdık.

  • 12.624 adet bilgisayarı okullarımıza gönderdik.
  • 662 sınıfa ADSL bağlantısı(internet) sağladık.
  • Toplam 468 Bilişim Teknoloji Sınıfı kurduk.

Fatih Projesi kapsamında;

  •    5.401 Etkileşimli Tahta
  •    699 Çok Fonksiyonlu Yazıcı
  •    41 Doküman Kamera
  •    11.592 Tablet Bilgisayar gönderdik.

Hükümetimiz Afyonkarahisar’da eğitim alanında yatırım yapmaya hız kesmeden devam etmektedir. Yaptığımız yatırımların karşılığını almak bizleri son derece mutlu etmektedir. LGS sınavında Türkiye Birincisi olan Furkan Gökkaya ve Mürşit Aymergen’i tekrar tebrik ediyorum. Yavrularımıza eğitim ve öğretim hayatlarında üstün muvaffakiyetler diliyorum.

Bu başarıda emeği olan ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum.
         
Prof. Dr. Veysel EROĞLU


Eğitim Haberleri

Office 2013 Satın Al

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu