Afyon Haber

ONLİNE SATRANÇ TURNUVASINDA ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

ONLNE SATRANÇ TURNUVASINDA ÖDÜLLER SAHPLERN BULDU

             Afyonkarahisar Belediyesi tarafndan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram pandemi dolaysyla online olarak düzenlenen Satranç turnuvasna katlanlar örenciler, ödüllerini Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’in elinden ald.

             Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüü tarafndan düzenlenen Satranç Turnuvasna 100’e yakn yarmac katld.Belediye Bakan Yardmcs Murat Öner, ailelerin katld ödül töreninde yarmada dereceye girenler ödüllendirildi. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, pandemi dolaysyla evlerinden katlarak yarmaya renk katan tüm satranç sever miniklerimize teekkür ederken, dereceye girenleri tebrik etti.

“KATILIM YÜKSEK OLDU”

Gençlerimizin bu tür spor organizasyonlarnda yer almasnn önemine dikkat çeken Zeybek Bakan, “Sizler okullarnzdan uzak kaldnz. Arkadalarnz, öretmenlerinizi özlediniz. nallah normalletiimiz günlere tekrar döneceiz. Bu döneme kadar sizler de maske, mesafe ve hijyene çok dikkat etmelisiniz.  Afyonkarahisar Belediyesi olarak bu dönemde evlerinde en çok sklan çocuklarmza yönelik bir etkinlik, satranç turnuvas düzenlemek istedik. Katlm oldukça yüksek oldu. Bu bizi mutlu etti.” dedi.

“SATRANÇ STRATEJS ÇOCUKLARIMIZA ÖNEML ZHNSEL KATKILAR SALIYOR”

Satranç oynamann zihinsel geliime önemli katk saladn, matematiksel zekann geliimini hzlandrdn söyleyen Bakan Zeybek, çocuklardan satranç oynamaya devam etmelerini istedi. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, “Satranç önemli bir zeka oyunu. çerisinde bulunduumuz ça, biliim ça. Onun için gençlerimiz, bilgisayar yazlmlarna yönleniyorlar. Satranç stratejisi, hamlesi çocuklarmza önemli zihinsel katklar salyor. Çocuklarmza satranç oynamay bu tür turnuvalara katlmay tavsiye ediyorum” dedi.

              Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinakt ve Türkiye Satranç Federasyonu Afyonkarahisar l Temsilcisi Vekili Gökhan Çoban ise Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’e desteklerinden dolay teekkür etti.

        Konumalarn ardndan yarmada dereceye girenler, Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek, Bakan Yardmcmz Murat Öner, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinakt ve Türkiye Satranç Federasyonu Afyonkarahisar l Temsilcisi Vekili Gökhan Çoban’n elinden ödüllerini ald. 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu