Afyon HaberBelediyeler

ÖĞRENCİ DOSTU BAŞKAN´DAN BURS YARDIMI 

ÖRENC DOSTU BAKAN’DAN BURS YARDIMI 

          Sosyal Belediyecilik alannda büyük hizmetlere imza atan Afyonkarahisar Belediyesi, geleceimizin teminat olan örencilerimize eitim desteini bu ylda sürdürüyor. “Eitime Destek” projesi kapsamnda kriterlere uyan örenci velilerine banka kartlar datlmaya baland.

Afyonkarahisar Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarna yönelik geleneksel hale getirdii eitim burslar, bu ylda devam ediyor. Belediye Bakanmz Mehmet Zeybek’te örenciler ve aileleri ile bir araya geldi. Basn Yayn ve Halkla likiler Müdürlüümüz tarafndan Beyaz Masa’da gerçekletirilen kart datmnda, burs alacak örenciler ve ebeveynleri banka kartlarn Bakanmzdan ald. Mahalle Muhtarlarmz, Basn Yayn ve Halkla likiler Müdürümüz Süleyman Nurullah Peker, Belediye Bakanmz yalnz brakmad, datm programna elik etti. Zeybek Bakan hemehrileri ile yakndan ilgilendi, aileler ile sohbet etti, ihtiyaçlar olup olmadn sordu.

ETME DESTEK ÖRENCLERMZE GELECEK

lkokul, ortaokul ve lise örencilerini kapsayan eitim bursundan ihtiyaç sahibi olmak artyla; öksüz, yetim, ehit ve gazi çocuu, kendisi yüzde 40 ve üzeri engelli olan örenciler, anne ve babas resmi ayr olup ihtiyaç sahibi olan örenciler ile dier ihtiyaç sahibi örencilere eitim yardm veriyoruz. lk ve ortaörenim fark etmeksizin Mays ay dâhil be ay boyunca 200 TL olacak bursun ilk ödemesi Ocak aynn son haftasndan itibaren örencilerin hesaplarna yatacak.

2 BN 433 ÖRENCYE AYLIK 200 TL YATACAK

Bu yl ki eitime destek bursuna 3 bin 85 bavuru olduunu hatrlatan Bakanmz Mehmet Zeybek, “Göreve geldiimiz andan itibaren ihtiyaç sahibi örencilerimize, orta örenim örencilerine desteimiz devam ediyor. Maalesef üniversite örencilerimize burs desteinde bulamyoruz. Çünkü malum parti, belediyelerin üniversite örencilerine vermi olduu burslar Anayasa Mahkemesine götürerek iptal ettirdi. Ondan dolay biz ilköretim veya ortaörenim örencilerine ancak eitim bursu verebiliyoruz. Geçtiimiz yl bin 344 örencimize 5 ay boyunca ayda 125 lira eitim desteinde bulunduk. Bu sene 2 bin 433 örencimize ayda 200 yüz lira olmak üzere eitim desteinde bulunacaz. Biz örencilerimizden baarl olmalarn istiyoruz ve bunun için elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceiz. Her daim örencilerimizin, halkmzn ihtiyaç sahiplerinin yanndayz. Gda yardm yakacak yardm olsun Muhtarlarmzdan da gelen talepler dorultusunda ihtiyaç sahiplerine ulamaya gayret ediyoruz. Bize gelen talepleri yaplan incelemeler neticesinde tespit ediyor ve gerçek ihtiyaç sahibi olduu belirlenen vatandalarmza ulatryoruz. Bunun haricinde gerçek ihtiyaç sahibi insanlarmz da burada hiç geri çevirmiyoruz. Ekiplerimiz son derece titiz çalyor. Halkmzn her daim yanndayz” dedi. Eitime desteklerin devam edeceini vurgulayan Bakanmz Zeybek, çeitli projeler ile yüzleri güldürmeyi sürdüreceiz mesaj verdi.

HABERN VDEOSU ÇN LNKE TIKLAYIN 

https://we.tl/t-CprtKf2Pe6

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu